Trwa ładowanie...

Będą chodzić od domu do domu. Od 1 stycznia kontrole straży miejskiej

Właściciele nieruchomości muszą pamiętać o ważnym obowiązku: konieczności umieszczenia na budynkach oznakowania, które są niezwykle istotne dla służb ratowniczych. Straż miejska zapowiada wnikliwe kontrole domów. Za brak tabliczek grożą mandaty.

Właściciele nieruchomości muszą pamiętać o ważnym obowiązku: konieczności umieszczenia na budynku oznakowaniaWłaściciele nieruchomości muszą pamiętać o ważnym obowiązku: konieczności umieszczenia na budynku oznakowaniaŹródło: Adobe Stock, fot: DAREK11
drdzgw2
drdzgw2

Zgodnie z prawem, to właściciel nieruchomości jest odpowiedzialny za jej oznakowanie. Tabliczka z numerem budynku powinna być umieszczona w miejscu dobrze widocznym, na przykład na frontowej ścianie budynku od strony ulicy, przy wejściu do domu. Jeśli budynek jest położony w głębi posesji, tabliczka z nazwą ulicy i numerem powinna być zamocowana na bramie lub płocie. Ważne jest również, aby tabliczka była oświetlona po zmroku - informuje "Fakt".

Strażnicy miejscy podkreślają, że prawidłowe oznakowanie nieruchomości jest nie tylko obowiązkiem, ale i dobrze pojętym interesem właściciela. W sytuacjach, gdy liczy się każda minuta, dobrze widoczny numer posesji może skrócić czas dojazdu karetki, a tym samym przyczynić się do uratowania komuś życia - czytamy w dzienniku.

Kontrole straży miejskiej. Uwaga na mandaty

Dlatego w nowym roku mieszkańcy Gdańska mogą spodziewać się kontroli ze strony straży miejskiej. Strażnicy będą sprawdzać, czy wszystkie budynki są prawidłowo oznakowane. Jeśli ktoś do tej pory zaniedbał ten obowiązek, ma jeszcze czas na jego dopełnienie.

Należy jednak pamiętać, że za brak tabliczki z adresem straż miejska może nałożyć na właściciela lub inne osoby zarządzające nieruchomością mandat. Kary finansowe za nieoznakowanie budynku mogą wynieść od 20 zł do nawet 250 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
drdzgw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drdzgw2