Trwa ładowanie...

Będą odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar

Spółki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, do których należą pociągi uczestniczące w sobotniej katastrofie kolejowej w okolicy Szczekocin, zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar wypadku - poinformowali w niedzielę przedstawiciele spółek.

Będą odszkodowania dla rannych i rodzin ofiarŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d2adfvr
d2adfvr

04.03. Warszawa (PAP) - Spółki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, do których należą pociągi uczestniczące w sobotniej katastrofie kolejowej w okolicy Szczekocin, zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar wypadku - poinformowali w niedzielę przedstawiciele spółek.

Michał Wrzosek z centrali Spółki PKP Intercity S.A. poinformował PAP, że osoby, które zostały ranne oraz rodziny ofiar otrzymają odszkodowania. - Procedura została już uruchomiona. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek takich sytuacji. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie - powiedział.

Odszkodowania dla pasażerów zapowiedziała również rzeczniczka Przewozów Regionalnych Katarzyna Mirowska. - Spółka Przewozy Regionalne posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dlatego osoby poszkodowane i ich rodziny mogą pisemnie zgłaszać się do centrali spółki lub zakładów regionalnych i tam przesłać wniosek o odszkodowanie. Wniosek zostanie przekazany ubezpieczycielowi - powiedziała.

PZU uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym poszkodowani i ich bliscy mogą uzyskać wszelkie informacje dotyczące odszkodowań przysługujących w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami.

d2adfvr

Jak podało na stronie internetowej biuro prasowe PZU, pod numerem (22) 322 18 08 konsultanci udzielają informacji na temat sposobu zgłaszania szkód, roszczeń przysługujących w związku z doznaniem szkód, terminów likwidacji oraz dokumentów niezbędnych na etapie zgłoszenia szkody lub roszczenia.

Specjalna infolinia Grupy PZU dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia czołowo zderzyły się pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

Osoby, które odniosły obrażenia, leżą w 14 szpitalach w trzech województwach: śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - podał w niedzielę po południu Śląski Urząd Wojewódzki.

d2adfvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2adfvr