Trwa ładowanie...
bezrobocie

Bezrobotny ma najłatwiej na rynku pracy

Wydaje się, że jeśli jesteśmy bez pracy, i co więcej – mamy status osoby bezrobotnej – trudniej będzie zdobyć nam pracę niż osobie, która chce ją zmienić.

Share
Bezrobotny ma najłatwiej na rynku pracy
d396mjw

Z angielskich badań wynika, iż pracodawcy wolą zatrudniać kandydatów, którzy są bezrobotni. Tym samym został obalony mit mówiący o tym, że osoba zatrudniona może łatwiej zdobyć nową pracę.

Agencja rekrutacyjna YellowCat Recruitment poddała analizie kilka ostatnich miesięcy pod kątem rozmów kwalifikacyjnych. Wynika z nich, że osoby bezrobotne częściej zapraszane są na rozmowy kwalifikacyjne niż osoby zatrudnione, które poszukują nowego pracodawcy.

Jak się okazało, w ciągu kilku ostatnich miesięcy w rozmowie rekrutacyjnej uczestniczyło 82% bezrobotnych i tylko 51% pracujących poszukujących pracy. W ciągu ostatniego miesiąca rozmowę kwalifikacyjną miało 52% bezrobotnych i 32% zatrudnionych poszukujących pracy.

d396mjw

Adam Richardson, rzecznik YellowCat Recruitment, uważa, że niegdyś osoba bezrobotna mogła być postrzegana jako gorzej radząca sobie z pracą. Kryzys globalny i zwolnienia wynikające z cięć budżetowych zmieniły to myślenie – bycie bezrobotnym nie oznacza już w oczach szefów bycia gorszym pracownikiem.

Żródło: HRNews
Na podstawie: theworkbuzz.com, Really? New report says it’s easier to find a job when unemployed, 8 listopada 2010 r.

d396mjw

Podziel się opinią

Share
d396mjw
d396mjw