Trwa ładowanie...
d4jjhja

BGK wciąż planuje wyjść z inwestycji w akcje PKO BP, ale termin zależy od sytuacji rynkowej

22.02. Warszawa (PAP) - BGK planuje sprzedaż posiadanego przez siebie 10-procentowego pakietu akcji PKO BP, jako że nie chce ich "trzymać" w nieskończoność, jednak termin zależy od...

Share
d4jjhja

22.02. Warszawa (PAP) - BGK planuje sprzedaż posiadanego przez siebie 10-procentowego pakietu akcji PKO BP, jako że nie chce ich "trzymać" w nieskończoność, jednak termin zależy od sytuacji rynkowej, a sama sprzedaż na pewno będzie konsultowana z MSP - powiedział PAP prezes BGK Dariusz Daniluk.

"Na bieżąco analizujemy sytuację rynkową pod kątem sprzedaży posiadanego przez nas pakietu akcji PKO BP, sama sprzedaż będzie zaś uzależniona od sytuacji rynkowej. Nie chcę przesądzać kiedy do niej dojdzie, na pewno nie jest naszym celem w nieskończoność trzymać ten pakiet akcji" - powiedział Daniluk.

"Każda możliwość wchodzi w grę, zarówno sprzedaż pakietu razem z Ministerstwem Skarbu Państwa, jak i samodzielnie. Na pewno jednak sposób sprzedaży będzie uzgadniali z MSP" - powiedział Daniluk.

Wcześniej BGK planowało sprzedaż swojego pakietu razem z akcjami Skarbu Państwa, jednak wspólna oferta została odwołana pod koniec 2011 roku ze względu na trudną sytuację rynkową. (PAP)

bg/ mbn/ ana/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4jjhja

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jjhja
d4jjhja