Trwa ładowanie...
d4kctlt
16-03-2017 13:48

BGŻ BNP Paribas: Cele finansowe do 2018 r. mogą zostać oddalone w czasie

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Strategiczne cele finansowe Banku BGŻ BNP Paribas - w tym zwrot z kapitałów (ROE) w wysokości  ok.10% i wskaźnik C/I ok. 55% - mogą być trudne do osiągnięcia na koniec 2018 roku, tj. w założonym w strategii czasie, poinformował prezes Tomasz Bogus. 

d4kctlt
d4kctlt

"Cele strategii są aktualne, ale przesuną się trochę w czasie. ROE na poziomie 10% będzie ciężko uzyskać na koniec 2018 r. Musimy ten cel przesunąć" - powiedział Bogus podczas konferencji prasowej.

Dodał, że przesunięcie w czasie może także dotyczyć wskaźnika koszty do dochodów (C/I).

"Przygotowując tę strategię, chcieliśmy się przekonać, jakie będzie tempo wzrostu banku w okresie integracji. Ten wysiłek był bardzo duży. Widzimy teraz, że takie tempo wzrostu nie pozwoli nam osiągnąć celów na koniec 2018 r." - powiedział także Bogus.

Strategia rozwoju Banku BGŻ BNP Paribas na lata 2016-2018, przyjęta w kwietniu ub. roku zakłada obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) do ok. 55% oraz zwiększenie ROE do ok. 10%, a także zdobycie na koniec okresu objętego planem ponad 5% udziału w rynku kredytów i depozytów.

d4kctlt

"Dziś jesteśmy szóstym bankiem na rynku. Utrzymaliśmy tę pozycję po IV kw. ub. roku, z poprawą udziałów w rynku kredytów do 5% i 4,62% w rynku depozytów. Utrzymaliśmy też pozycję lidera w segmencie Agro" - powiedział prezes.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) wyniósł 71,2% na koniec 2016 r., co oznacza spadek o 12,6 pkt proc. w skali roku. Z wyłączeniem kosztów integracji, C/I wyniósł 64,6% i był niższy o 9,6 pkt proc. r/r.

Zwrot z kapitałów (ROE) wyniósł 1,2% a z wyłączeniem kosztów integracji sięgnął 3,6% na koniec ub. roku.

BGŻ BNP Paribas zakłada, że wzrost akcji kredytowej będzie wyższy od rynkowej dynamiki w br. W segmencie consumer finance bank zakłada dwucyfrowy wzrost wobec szacowanego na 6-7% wzrostu tego segmentu w całym sektorze bankowym.

d4kctlt

"W tym roku chcemy skoncentrować się na trzech elementach - operacyjnej fuzji z Sygma Bankiem, czyli: transfer klientów do systemu centralnego plus integracja systemów kartowych. Drugi cel to poprawa mobilności banku. Mamy pierwsze jaskółki tego, że bank zaczyna się zmieniać. Myślę, że do końca połowy roku ten cel zrealizujemy. Będziemy kontynuować unowocześnianie banku. Swoje wysiłki będziemy koncentrować na poprawie technologicznej. Celem banku jest także wsparcie klientów w ekspansji zagranicznej" - powiedział prezes.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)

d4kctlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kctlt