Trwa ładowanie...

Biedronka wypłaca dodatkowe premie. Tym razem dla kierowników

Od stycznia Biedronka wprowadziła dla szeregowych pracowników nowy system premiowy. Okazuje się, że pierwszy raz specjalnymi dodatkami za wyniki nagrodzeni zostali też kierownicy sklepów. Nagrodę dostało blisko 15 tys. osób.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Biedronka wypłaca dodatkowe premie. Tym razem dla kierownikówŹródło: East News, fot: Andrzej Zbraniecki
d4bajhc
d4bajhc

O nagrodzie w oficjalnym piśmie do kierowników sklepów poinformował Luis Araujo, dyrektor generalny Jeronimo Martins Polska. W dokumencie, do którego dotarły Wiadomości Handlowe, jest informacja, że premia jest uznaniowa i zależy od wyników konkretnego sklepu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że premia waha się od 30 do 100 zł za miesiąc, w którym zrealizowano cele. Oficjalnie wiadomo już, że w styczniu pieniądze za wyniki w 2018 roku otrzymało około 15 tys. osób.

d4bajhc

Nagroda jest inicjatywą jednorazową i nie ma związku z nagrodą roczną, zwyczajowo przyznawaną w kwietniu. Tego typu premii dotychczas Biedronka w Polsce nie wypłacała.

Premie mają związek m.in. z zakazem handlu w niedziele. Władze Jeronimo Martins Polska tłumaczą, że to nagroda za "reagowanie na zmieniające się oczekiwania i potrzeby klientów oraz w zarządzaniu zespołami sklepowymi, szczególnie w obliczu coraz większej konkurencyjności rynku związanej z wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę".

Biedronka rozbudowuje sieć dystrybucyjną

Informacje o premiach pojawiły się kilka dni po ogłoszeniu naboru na przyszłych menedżerów. Program Operations Management Trainees ma ruszyć we wrześniu. "Jego uczestnicy pierwsze dwa miesiące spędzą w Polsce i Portugalii, poznając firmę. Przez kolejnych siedem miesięcy będą pracować bezpośrednio w sklepach Biedronka, pełniąc różne funkcje - od kasjera po kierownika sklepu lub jego zastępcę. Wszystko po to, by jak najlepiej poznać specyfikę branży. Wezmą także udział w miesięcznym shadowingu, czyli będą towarzyszyć w codziennej pracy regionalnym menedżerom sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

d4bajhc

Nie tylko temat premii dla kierowników pojawił się w ostatnich dniach. Od stycznia Biedronka wprowadziła modyfikacje w systemie wynagrodzeń szeregowych pracowników - zmianie uległy zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

"Od stycznia 2019 kwartalna premia za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Modyfikacji ulegną także zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. Strategicznym celem sieci jest budowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów, więc będzie to jedno z kryteriów decydujących o otrzymaniu tego bonusu. Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto" - informuje Jeronimo Martins.

d4bajhc

Pracownicy sklepów sieci Biedronka będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Zatrudnia ponad 65 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4bajhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bajhc