Qaqwqwrqw

Biedronka wypłaca dodatkowe premie. Tym razem dla kierowników

Od stycznia Biedronka wprowadziła dla szeregowych pracowników nowy system premiowy. Okazuje się, że pierwszy raz specjalnymi dodatkami za wyniki nagrodzeni zostali też kierownicy sklepów. Nagrodę dostało blisko 15 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biedronka nagradza za dobre wyniki sprzedaży.
Biedronka nagradza za dobre wyniki sprzedaży. (East News, Fot: Andrzej Zbraniecki)
Qaqwqwrqw

O nagrodzie w oficjalnym piśmie do kierowników sklepów poinformował Luis Araujo, dyrektor generalny Jeronimo Martins Polska. W dokumencie, do którego dotarły Wiadomości Handlowe, jest informacja, że premia jest uznaniowa i zależy od wyników konkretnego sklepu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że premia waha się od 30 do 100 zł za miesiąc, w którym zrealizowano cele. Oficjalnie wiadomo już, że w styczniu pieniądze za wyniki w 2018 roku otrzymało około 15 tys. osób.

Czytaj więcej: Na start zarobisz 4100 zł brutto. Chyba że jesteś kobietą. Biedronka tłumaczy się z niefortunnego zestawienia

Qaqwqwrqw

Nagroda jest inicjatywą jednorazową i nie ma związku z nagrodą roczną, zwyczajowo przyznawaną w kwietniu. Tego typu premii dotychczas Biedronka w Polsce nie wypłacała.

Premie mają związek m.in. z zakazem handlu w niedziele. Władze Jeronimo Martins Polska tłumaczą, że to nagroda za "reagowanie na zmieniające się oczekiwania i potrzeby klientów oraz w zarządzaniu zespołami sklepowymi, szczególnie w obliczu coraz większej konkurencyjności rynku związanej z wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę".

Biedronka rozbudowuje sieć dystrybucyjną

Qaqwqwrqw

Informacje o premiach pojawiły się kilka dni po ogłoszeniu naboru na przyszłych menedżerów. Program Operations Management Trainees ma ruszyć we wrześniu. "Jego uczestnicy pierwsze dwa miesiące spędzą w Polsce i Portugalii, poznając firmę. Przez kolejnych siedem miesięcy będą pracować bezpośrednio w sklepach Biedronka, pełniąc różne funkcje - od kasjera po kierownika sklepu lub jego zastępcę. Wszystko po to, by jak najlepiej poznać specyfikę branży. Wezmą także udział w miesięcznym shadowingu, czyli będą towarzyszyć w codziennej pracy regionalnym menedżerom sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej: Biedronka w wersji premium. Tak wygląda dyskont po liftingu

Nie tylko temat premii dla kierowników pojawił się w ostatnich dniach. Od stycznia Biedronka wprowadziła modyfikacje w systemie wynagrodzeń szeregowych pracowników - zmianie uległy zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

"Od stycznia 2019 kwartalna premia za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Modyfikacji ulegną także zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. Strategicznym celem sieci jest budowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów, więc będzie to jedno z kryteriów decydujących o otrzymaniu tego bonusu. Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto" - informuje Jeronimo Martins.

Qaqwqwrqw

Czytaj więcej: Polski czosnek z Portugalii? AGROUnia pokazała zdjęcia, które zrobiła w Biedronce. Sieć odpowiada

Pracownicy sklepów sieci Biedronka będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Zatrudnia ponad 65 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw