Trwa ładowanie...

Bilet okresowy na karcie zbliżeniowej. Umowa Mennicy i Mastercard

W Bydgoszczy wdrożony zostanie system biletów okresowych komunikacji miejskiej kodowany na kartach płatniczych.

Komunikacja w Bydgoszczy będzie miała nowe bilety.Komunikacja w Bydgoszczy będzie miała nowe bilety.Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d1wyiht
d1wyiht

W Bydgoszczy istniał już system elektronicznych biletów okresowych, ale do ich kodowania trzeba było używać specjalnych kart wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Od września bilety można kodować bezpośrednio na kartach płatniczych. Aby aktywować bilet, wystarczy kupić go w serwisie internetowym. Nie ma potrzeby przykładać jej później do kasownika.

Jak podaje Mennica Polska, system będzie można wdrożyć także w miastach, które elektronicznego biletu nie wprowadziły, bo opiera się on na zbliżeniowych kartach płatniczych, internetowym portalu pasażera oraz specjalnych czytnikach kontrolerskich.

"W Polsce jest wiele miast, w których pasażerowie nie mają możliwości korzystania z biletu elektronicznego. Proponujemy tam rozwiązanie polegające na zakupie online, poprzez portal pasażera, biletów okresowych, dla których identyfikatorem potwierdzającym uprawnienie do przejazdu są zbliżeniowe karty płatnicze. W przypadku biletów jednorazowych i czasowych optymalnym rozwiązaniem pozostaje nasz Open Payment System, gdzie regulacja należności za przejazd jest realizowana w mobilnych kasownikach instalowanych bezpośrednio w pojazdach komunikacji miejskiej" - powiedział dyrektor Działu Handlowego Płatności Elektronicznych w Mennicy Polskiej Jacek Sieński.

Przygotowania do drugiej fali. "Zespół pracuje nad rozwiązaniami dla transportu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wyiht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wyiht