Trwa ładowanie...
dy5dgps

BM BGŻ rekomenduje "kupuj" Farmacol i Pelion, podniósł cenę docelową Neuki do 201,3 zł

07.06. Warszawa (PAP) - Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 5 czerwca rozpoczęli rekomendowanie akcji Farmacolu i Peliona od zalecenia "kupuj" podwyższając cenę docelową dla akcji Neuki...

dy5dgps
dy5dgps

07.06. Warszawa (PAP) - Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 5 czerwca rozpoczęli rekomendowanie akcji Farmacolu i Peliona od zalecenia "kupuj" podwyższając cenę docelową dla akcji Neuki do 201,3 zł z 163,5 zł.

BM BGŻ podtrzymał jednocześnie rekomendację "kupuj" na Neuki.

W piątek o 12.28 jedna akcja Neuki na GPW kosztuje 149 zł, Peliona 79,87 zł, a Farmacolu 49,59 zł.

"Ze względu na wyższą bazę w 2Q'12r.,dynamiki sprzedaży w bieżącym kwartale powinny wrócić do standardowych wartości tj.4-5 proc. Niższe tempo wzrostu przychodów wraz z obniżką marży na lekach refundowanych najprawdopodobniej doprowadzi do spadku marży brutto ze sprzedaży. Z drugiej strony, efekty restrukturyzacji oraz wyższe salda na pozostałej działalności operacyjnej, doprowadzą do poprawy zysku operacyjnego w każdej spółce" - napisano w rekomendacjach.

dy5dgps

BM BGŻ ocenia, że w przypadku Neuki, dodatkowym czynnikiem, który ma realny wpływ na możliwość poprawy marż i zysków jest sprzedaż leków pod markami własnymi.

Z kolei na rachunek wyników Peliona, największy wpływ będzie mieć restrukturyzacja części detalicznej, jak również ograniczenie ilości dostaw do aptek w hurcie.

Poniżej rekomendacje BM BGŻ wraz z cenami docelowymi (w zł).

rekomendacja cena docelowa

Neuca kupuj 201,3 Pelion kupuj 86,26 Farmacol kupuj 66,33 (PAP)

seb/ asa/

dy5dgps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy5dgps