Trwa ładowanie...
d43yh85

Bomi sfinalizował zakup 100 proc. udziałów w Centrum Dystrybucja

31.08. Warszawa (PAP) - Bomi kupił 100 proc. udziałów w spółce Centrum Dystrybucja i szacuje, że jednym z efektów przejęcia będzie wzrost rentowności segmentu dystrybucyjnego grupy...

d43yh85
d43yh85

31.08. Warszawa (PAP) - Bomi kupił 100 proc. udziałów w spółce Centrum Dystrybucja i szacuje, że jednym z efektów przejęcia będzie wzrost rentowności segmentu dystrybucyjnego grupy Bomi o 25 proc. w skali roku - poinformowała spółka w komunikacie.

Centrum Dystrybucja Sp. z o.o. obsługuje obecnie około 3.000 klientów. Zarząd Bomi szacuje, że po przejęciu do obsługi ok. 450 sklepów zarządzanych przez grupę Bomi oraz wdrożeniu przygotowanego planu rozwoju asortymentowego roczne obroty tej spółki powinny przekroczyć 350 mln zł.

"W wyniku tych działań rentowność segmentu dystrybucyjnego Grupy wzrośnie co najmniej o 25 proc. w skali roku" - napisano w komunikacie.

"Dodatkowo, dzięki uzyskaniu kolejnego podwyższenia efektu synergii, poprawie ulegną warunki handlowe i rentowność segmentu detalicznego Grupy oraz ulegną obniżeniu koszty operacyjne" - dodano.

d43yh85

W ramach umowy Bomi kupiła 5.832 udziały, stanowiące 27 proc. kapitału przejmowanej spółki, a podmiot zależny od Bomi, Rabat Pomorze, kupił 15.768 udziałów, stanowiących 73 proc. kapitału.

Spółka podała, że w przypadku Rabatu Pomorze cena za kupione udziały zostanie zapłacona w gotówce, natomiast zapłata za udziały kupione przez Bomi zostanie dokonana poprzez wydanie sprzedającym nowo emitowanych akcji gotówkowych serii N z emisji skierowanej do sprzedających udziały w Centrum Dystrybucja. (PAP)

pam/ jtt/

d43yh85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43yh85