Trwa ładowanie...
d1mkg1g

Boryszew pozyskał finansowanie na odbudowę zakładów w Prenzlau

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Boryszew podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na finansowanie odbudowy mocy produkcyjnych w fabryce w Prenzlau, podała spółka.

Share
d1mkg1g

"Inwestycja finansowana będzie środkami z odszkodowania z ubezpieczenia zniszczonego w czasie pożaru zakładu, kredytem, środkami własnymi oraz dofinansowaniem które Boryszew zamierza pozyskać z ILB (Investitionsbank des Landes Brandenburg, dofinansowanie Landu Brandenburgi). W ramach procesu dofinansowania Grupę wspiera PKO Bank Polski Niederlassung Deutschland" - czytamy w komunikacie.

Wartość inwestycji w Prenzlau wynosi ponad 21 mln euro. Uruchomienie fabryki o powierzchni ok. 15 tys. m2, gdzie będzie zainstalowana nowoczesna linia technologiczna do galwanizacji elementów plastikowych, o wydajności prawie 400 tys. m2 rocznie planowane jest do końca 2016 r.

"Powstający w Prenzlau zakład jest kluczowy z punktu widzenia naszych planów rozwoju segmentu motoryzacyjnego, uzyskamy nowoczesne i unikalne na skalę europejską możliwości technologiczne" - powiedział członek zarządu Cezary Pyszkowski, cytowany w komunikacie.

d1mkg1g

"Finansowanie inwestycyjne zabezpieczone na aktywach zagranicznych jest wciąż rzadkością w polskiej bankowości. BGK jest na tym polu prekursorem, realizując misję państwowego banku rozwoju, który wspiera przedsiębiorczość" - powiedział prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d1mkg1g

Podziel się opinią

Share
d1mkg1g
d1mkg1g