Trwa ładowanie...
dnfre15

Boryszew przeznaczy ok. 150-180 mln zł na inwestycje w tym roku

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Boryszew przeznaczy na inwestycje w rzeczowy majątek trwały kwotę rzędu 150-180 mln zł, poinformował prezes spółki Piotr Szeliga.

Share
dnfre15

?Szacuję, że mniej więcej 150-180 mln zł powinny wynieść inwestycje grupy Boryszew w 2015 roku" - powiedział prezes na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, w ubiegłym roku grupa wydała na ten cel około 150 mln zł, czyli trochę więcej niż wyniosła amortyzacja.

?Są przesłanki, żebyśmy w tym roku wydali więcej. Na pewno więcej będziemy wydawać w automotive. Najbliższy rok to będzie bardzo mocne zwiększenie zdolności produkcyjnych w Chinach, gdzie dochodzą nowe kontrakty dla grupy BMW" - powiedział Szeliga.

dnfre15

Wśród celów inwestycyjnych wymienił także uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w Meksyku, prace w hucie Aluminium Konin, rozbudowę zakładu NPA Skawina, a także inwestycje w segmencie miedziowym.

?To wreszcie będą pewnie inwestycje w segmencie chemicznym, choć ten segment jest najbardziej niszowy. Sukcesy Boryszew ERG w opracowaniu i wdrażania do produkcji płynów do odladzania, sukcesy w opracowywaniu nowej technologii produkcji plastyfikatorów powoduje, że będziemy chcieli wykorzystać te przewagi i uruchomić produkcję" - dodał prezes.

Realizując te inwestycje, Boryszew nie planuje zwiększać nominalnego poziomu zadłużenia. Wydatki finansowane będą przede wszystkim z generowanych na bieżąco przepływów gotówkowych, powiedział także Szeliga.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

dnfre15

Podziel się opinią

Share
dnfre15
dnfre15