Trwa ładowanie...

Brak informacji o mrożonkach w menu to oszustwo. Kara - 2200 euro kary

Nieinformowanie klientów restauracji o tym, że dania przygotowane są z mrożonych produktów, to oszustwo. Tak orzekł włoski Sąd Najwyższy i utrzymał wyrok niższej instancji, na mocy którego restauratorowi nakazano zapłacić 2200 euro kary.

Brak informacji o mrożonkach w menu to oszustwo. Kara - 2200 euro karyŹródło: 123RF.COM
d31hnou
d31hnou

W analizie orzeczenia Sądu Najwyższego (Kasacyjnego) media podkreślają, że włoskie przepisy umożliwiają karanie właścicieli lokali, którzy nie zaznaczają wyraźnie w menu, że serwowane dania to mrożonki bądź że zostały przygotowane z zamrożonych składników.

Ukrycie tej informacji jest uważane za oszustwo w handlu, karane grzywną w wysokości ponad 2 tys. euro. Taką karę wymierzono restauratorowi z Mediolanu, który ją zaskarżył. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, a ten wyrok utrzymał i obciążył mężczyznę dodatkowo także kosztami procesowymi.

Postarzanie sprzętu. Koniec z szybkim psuciem się RTV i AGD?

Przypomina się, że w ostatnich latach włoskie sądy wiele razy zajmowały się sprawami różnych lokali, w tym chińskich restauracji i luksusowych cukierni, serwujących potrawy oraz desery z produktów przechowywanych w zamrażalniku. Ustalano to podczas rutynowych kontroli.

Zawsze w takich przypadkach wymierzano wysokie kary finansowe.

Media podkreślają, że mrożonki są dopuszczalne, ale muszą być w karcie dań.

d31hnou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hnou