Trwa ładowanie...
d1w2jba

BRE miał w III kw. 72,5 mln zł zysku netto, wynik nie odbiega od oczekiwań rynkowych (opinia2)

04.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy BRE Banku w trzecim kwartale 2009 roku spadł do 72,5 mln zł, był poniżej konsensusu na poziomie 83 mln zł, jednak mieścił się w przedziale...

Share
d1w2jba

04.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy BRE Banku w trzecim kwartale 2009 roku spadł do 72,5 mln zł, był poniżej konsensusu na poziomie 83 mln zł, jednak mieścił się w przedziale oczekiwań analityków.

Oczekiwania czternastu biur maklerskich co do zysku netto BRE Banku za III kwartał wahały się od 56 mln zł do 119 mln zł.

HANNA KĘDZIORA, DM PKO BP (raport dzienny)

"Zysk netto zrealizowany przez BRE w III kwartale jest relatywnie niski, ale nie odbiega od oczekiwań rynkowych. W porównaniu z poprzednim kwartałem wynik na działalności bankowej nie zmienił się istotnie, wzrosły natomiast pozostałe przychody operacyjne.

d1w2jba

Koszty pozostały pod kontrolą, jednocześnie istotnie obniżyły się w porównaniu z poprzednim kwartałem odpisy na ryzyko (zgodnie z oczekiwaniami). Bank zanotował wysoką, ponad 30 proc. rzeczywistą stopę podatkową".

TOMASZ BURSA, IPOPEMA SECURITIES

"Wyniki BRE są zgodne z oczekiwaniami. Lekko gorzej jest wynik odsetkowy; widać większą presję na koszt depozytu.

Bardzo dobry jest wynik z prowizji, historycznie najwyższy. W tym wyniku bank rozwija się w sposób zbalansowany, we wszystkich liniach biznesowych.

Wynik handlowy jest zgodny z oczekiwaniami. Odpisy na ryzyko są niższe niż w II kwartale, lecz lekko wyższe niż w I kwartale.

Koszty operacyjne są płaskie r/r i zgodne z oczekiwaniami.

Spodziewam się neutralnej reakcji rynku na te wyniki".

(PAP)

seb/ ami/ jtt/

d1w2jba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w2jba
d1w2jba