Trwa ładowanie...
dfwem2d

Budimex zakończył due diligence PNI i podtrzymuje zamiar kupna firmy

07.11. Warszawa (PAP) - Budimex zakończył due diligence Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Spółka podtrzymuje zamiar kupna kolejowego przedsiębiorstwa; czeka na przedstawienie...

Share
dfwem2d

07.11. Warszawa (PAP) - Budimex zakończył due diligence Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Spółka podtrzymuje zamiar kupna kolejowego przedsiębiorstwa; czeka na przedstawienie przez PKP zgód formalnych oraz oświadczeń - poinformował Budimex w komunikacie.

"(...) zarząd Budimeksu informuje, że w dniu 7 listopada 2011 roku zostało zakończone due diligence PNI Sp. z o.o. Budimex SA podtrzymuje zamiar zakupu kolejowego przedsiębiorstwa i dokona zapłaty za 100 proc. udziałów w spółce pod firmą Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. w terminie 10 dni od przedstawienia przez PKP SA określonych umową niezbędnych zgód formalnych oraz oświadczeń" - napisano w raporcie.

Budimex na początku sierpnia podpisał z PKP SA wstępną umowę kupna spółki PNI za 225 mln zł.

dfwem2d

Budowlana spółka uzyskała już wszystkie zgody niezbędne do przejęcia PNI.

W połowie października Budimex podpisał z PKP aneks do umowy nabycia PNI, na mocy którego wydłużono termin na przeprowadzenie due diligence o 21 dni, tj. do dnia 7 listopada br. w celu umożliwienia dokończenia badania spółki i wydłużono czas na sfinalizowanie transakcji zakupu PNI do dnia 21 grudnia bieżącego roku. (PAP)

morb/ ana/

dfwem2d

Podziel się opinią

Share
dfwem2d
dfwem2d