Capital Park nie wyklucza sprzedaży warszawskiego biurowca Eurocentrum
Warszawa, 04.07.2014 (ISBnews) - Capital Park dokona w wynikach za II kw. rewaluacji ukończonego właśnie warszawskiego biurowca Eurocentrum i nie wyklucza jego sprzedaży w przyszłości, poinformował agencję ISBnews członek zarządu Marcin Juszczyk.
"Przeprowadzamy aktualizację w wynikach za II kw. wyceny Eurocentrum Office Complex, dla którego otrzymaliśmy pod koniec maja pozwolenie na użytkowanie. Obiekt nie jest jeszcze w pełni wynajęty, więc możemy w związku z tym pozostawić sobie pewien margines w wycenie" ? powiedział ISBnews Juszczyk podczas Capital Park Investor Day.
"Nie planowaliśmy sprzedaży tego obiektu wcześniej, ale budzi spore zainteresowanie inwestorów, dlatego nie wykluczamy tego w przyszłości" ? dodał członek zarządu grupy.
Wskazał, że w przypadku starszego biurowca Alfa, znajdującego się w kompleksie Eurocentrum Office Complex przy. Al. Jerozolimskich w Warszawie, Capital Park jest "na plusie", ale prawdziwą wartość buduje w nowych budynkach, powstających w ramach największego ekologicznego biurowca w Warszawie - oddanych właśnie do użytku dwóch budynkach Beta i Gamma oraz planowanym budynku Delta.
"Nasz projekt w Wilanowie wchodzi w fazę nadziemną i jego wycena będzie wzrastać miesięcznie co najmniej o wydatki inwestycyjne. Uruchomiliśmy 30 czerwca finansowanie bankowe dla tego projektu i od lipca bank finansuje pozostałe nakłady do końca budowy tej inwestycji. Zarówno w przypadku tego projektu, jak i Eurocentrum Office Complex jak dotąd potwierdzają się założenia, które mamy w wycenach" ? zaznaczył Juszczyk.
W przypadku projektu ArtNorblin grupa nadal czeka na pozwolenie na budowę i jednocześnie prowadzi rozmowy z bankami zainteresowanymi udzieleniem finansowania oraz układa optymalny mix najemców.
Grupa Capital Park jest inwestorem oportunistycznym, którego podstawowym celem jest uzyskiwanie ponadprzeciętnych stóp zwrotu, dzięki wykorzystywaniu zintegrowanej platformy operacyjnej oraz innowacyjnemu podejściu do projektów nieruchomościowych.
Sebastian Gawłowski
(ISBnews)