Trwa ładowanie...
d205ijs

Ceny energii elektrycznej od 1.01.2011 wzrosną o ok. 5 proc. - źródło w URE

15.12. Warszawa (PAP) - Dobiega końca rozpatrywanie wniosków taryfowych na 2011 rok, wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku wyniesie około 5...

Share
d205ijs

15.12. Warszawa (PAP) - Dobiega końca rozpatrywanie wniosków taryfowych na 2011 rok, wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku wyniesie około 5 proc. - poinformowało PAP źródło w Urzędzie Regulacji Energetyki. Prezes URE Mariusz Swora w rozmowie z PAP nie chciał potwierdzić tych informacji, podkreślił natomiast, że wzrost cen będzie co najwyżej kilkuprocentowy.

"Wzrost cen energii dla grupy taryfowej G, czyli gospodarstw domowych wyniesie w przyszłym roku około 5 proc." - powiedziało PAP źródło w URE.

Informacji tych nie potwierdził w rozmowie z PAP prezes Urzędu Mariusz Swora powołując się na trwające jeszcze postępowanie taryfowe.

d205ijs

"W tym tygodniu najprawdopodobniej większość wniosków taryfowych od sprzedawców energii zostanie zatwierdzonych. Będziemy wtedy znali ceny energii na przyszły rok. Spółki obrotu spodziewały się, że wzrost cen będzie kilkunasto-, a nawet kilkudziesięcioprocentowych. Będzie to wzrost co najwyżej kilkuprocentowy" - powiedział Swora.

"Będzie to wynik równoważenia zarówno potrzeb spółek obrotu energią, jak i interesu odbiorców końcowych, czyli gospodarstw domowych" - dodał.

W ubiegły piątek do URE wpłynęło siedem skorygowanych wniosków taryfowych od sprzedawców energii elektrycznej, spółki obrotu oczekują, że ceny w nowej taryfie wzrosną od około 6 proc. do prawie 8,5 proc. wobec wcześniej oczekiwanego wzrostu cen o 9-15 proc.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ ana/

d205ijs

Podziel się opinią

Share
d205ijs
d205ijs