Trwa ładowanie...

Ceny pieczywa w Polsce. Jedna trzecia klientów zwraca uwagę na cenę

Największy odsetek, bo 44 proc. twierdzi, że najważniejsze jest to, żeby chleb czy bułki były ciepłe, chrupiące i ładnie pachniały - wynika z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie Lidl Polska.

Ceny pieczywa w Polsce. Jedna trzecia klientów zwraca uwagę na cenęŹródło: WP.PL, fot: contrastwerkstatt
d2nz3h9
d2nz3h9

Przy kupnie pieczywa jego ceną kieruje się jedna trzecia Polaków. Największy odsetek, bo 44 proc. twierdzi, że najważniejsze jest to, żeby chleb czy bułki były ciepłe, chrupiące i ładnie pachniały. Wyglądem pieczywa przy jego zakupie kieruje się 42 proc. - wynika z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie Lidl Polska.

Dla 47 proc. osób uczestniczących w badaniu mało istotny jest skład pieczywa, bo go nie sprawdza, a 22 proc. robi to rzadko. Tylko 5 proc. respondentów deklaruje, że zawsze czyta informacje o zawartości składników w wybranym produkcie.

Z badania wynika też, że połowa z nas najbardziej lubi chleb z mąki pszennej. Tylko co piąty respondent (22 proc.) preferuje chleb ciemny lub razowy.

Raport "Polacy o chlebie" przeprowadzony został przez TNS Polska na zlecenie Lidl Polska na reprezentatywnej grupie 1017 Polaków we wrześniu 2015 roku.

d2nz3h9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nz3h9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj