Trwa ładowanie...
pietruszka

Ceny pietruszki zeszły na ziemię. Jest taniej niż rok temu

Pietruszka jest niemal o połowę tańsza niż podczas ubiegłorocznej jesieni. A jeszcze niedawno kosztowała więcej niż imbir.

Share
Ceny pietruszki zeszły na ziemię. Jest taniej niż rok temu
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Yelkrokoyade (CC BY-SA 3.0)
d413h7z

Na spadek cen pietruszki zwrócili uwagę analitycy mBanku. - Wiosenna gwiazda internetów, gazet i telewizji. Dziś niemal o połowę tańsza niż podczas ubiegłorocznej jesieni. Opuszczona i nieciekawa" - kpią na Twitterze, zamieszczając wykres obrazujący zmianę cen tego warzywa.

Rzeczywiście widać na nim, że po apogeum w lipcu ceny mocno spadły. Jak pisaliśmy w lipcu, w polskich hipermarketach cena kilograma korzenia pietruszki sięgała nawet 19 zł. Dla porównania pochodzący z dalekiego wschodu korzeń imbiru kosztował około 15 zł za kg - sprawdził money.pl. Dla przykładu, w Tesco pietruszka kosztuje 17,99 zł/kg a Imbir 14,89 zł/kg.

- W ubiegłym roku była susza, warzywa korzeniowe nie obrodziły, czego efektem są ich relatywnie wysokie ceny - komentowała w rozmowie z money.pl dr Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Teraz po półrocznym rajdzie ceny wróciły do normy. "Przecież to wciąż żywy pomnik sezonowości" - podsumowują analitycy mBank.

d413h7z

Zobacz też: Droższy alkohol i wyższe mandaty. To najbliższe plany rządu

d413h7z

Podziel się opinią

Share
d413h7z
d413h7z