Trwa ładowanie...
d1i9gqn
IAR
chiny

Chiny: woda w kostkach lodu gorsza niż w toaletach

Dziennikarskie śledztwo w Chinach doprowadziło do przerażającego odkrycia. Woda w kostkach lodu w największych sieciach fast foodów jest bardziej zanieczyszczona od... wody w toalecie. Młodzi Chińczycy, którzy często stołują się w tego typu miejscach, nie kryją oburzenia.
Share
Chiny: woda w kostkach lodu gorsza niż w toaletach
Źródło: Thinkstockphotos
d1i9gqn

*Dziennikarskie śledztwo w Chinach doprowadziło do przerażającego odkrycia. Woda w kostkach lodu w największych sieciach fast foodów jest bardziej zanieczyszczona od... wody w toalecie. Młodzi Chińczycy, którzy często stołują się w tego typu miejscach, nie kryją oburzenia. *

Chińska państwowa stacja telewizyjna CCTV przebadała lód używany do ochładzania napojów w największych sieciach szybkich restauracji. Okazało się, że w przypadkowo wybranej restauracji sieci KFC liczba bakterii znalezionych w kostkach lodu 18-krotnie przekracza chińskie standardy żywności i 13-krotnie standardy dla wody w toaletach. Firma opublikowała już oficjalne przeprosiny.

Nie lepiej było w innych fast foodach. Liczba bakterii znalezionych w restauracji chińskiej sieci Kongfu 6-krotnie przekraczała standardy dla chińskich toalet.

W McDonaldzie woda w kostkach lodu nie spełniała norm "tylko" dla żywności.

Sprawa zbulwersowała konsumentów w Chinach. To jeden z najczęściej dyskutowanych tematów, który od weekendu poruszany jest na chińskich mikroblogach.

d1i9gqn

Podziel się opinią

Share
d1i9gqn
d1i9gqn