Chlebomaty mogą rozwiązać kłopot z dotykaniem pieczywa

Automat do sprzedaży pieczywa to kolejna - po maseczkomatach - próba znalezienia sposobu na bardziej higieniczne zakupy w dobie koronawirusa. Pytanie, czy chleb i bułki są bezpieczne, pojawiło się już na samym początku pandemii, bo zwyczajowo pieczywa, podobnie jak warzyw i owoców, po prostu nie sposób kupić bez przebierania.

Chlebomaty mogą rozwiązać kłopot z dotykaniem pieczywa
Źródło zdjęć: © Pixabay.com, Asprod

Cztery chlebomaty są testowane w Szczecinie; na początek w czterech lokalizacjach. Postawiła je - jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl - piekarnia Asprod.

- Chleb jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych, podejmujemy więc różne inicjatywy, których głównym zadaniem jest zapewnienie pełnej dostępności do wypieków, niezależnie od panującej sytuacji. Restrykcje związane z pandemią, długie kolejki do sklepów, a także obawy wielu klientów związane z dokonywaniem zakupów w tradycyjny sposób, zainspirowały nas do poszukiwania nowych rozwiązań i podejmowania nieoczywistych w naszej branży przedsięwzięć –mówi Dariusz Bielecki, prezes zarządu Asprod, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

Debata o higienicznych zakupach chleba trwa jednak dłużej niż pandemii koronawirusa, choć niewątpliwie obawy przed zakażeniem odgrzały pytania o bezpieczeństwo przy zakupie pieczywa. Zwyczajowo to produkt często dotykany - przebieramy, przekładamy, szukamy najlepiej wypieczonego itd. Podobnie jest z zakupami warzyw i owoców, ale o ile te da się umyć, czy nawet sparzyć, z chlebem i bułkami to niemożliwe.

Zobacz: Będą ograniczenia w organizacji wesel? "Rzeczywiście, to miejsce ognisk"

Wydaje się, że różnego rodzaju "sprzedażomaty" stają się coraz bardziej popularne. W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów są dostępne 24 godziny na dobę, a sam zakup nie wymaga kontaktu w drugim człowiekiem.

Chlebomat jest podobnych do urządzeń, w których sprzedawane są napoje w puszkach, butelkach, słodycze czy drobne przekąski. Asprod zapowiada, że automaty będą uzupełniane codziennie. Płatności za zakupione produkty realizowane są wyłącznie bezgotówkowo, za pośrednictwem kart płatniczych.

Na początku pandemii na ulicach miast pojawiły się także maseczkomaty, w których sprzedawane są maseczki oraz płyny dezynfekcyjne. Wówczas wydawały się strzałem w dziesiątkę, bo tego typu artykuły znikły z aptek i drogerii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (26)