Trwa ładowanie...
d13nrkq

Nadchodzi koniec ery macania chleba w sklepie? Skutki koronawirusa w Polsce

Z jakiegoś powodu Polacy są bardzo przywiązani do swobodnego dostępu do pojemników z pieczywem. Ale sytuacja epidemiologiczna jest dynamiczna, a koronawirus bardzo łatwo się przenosi na różnych powierzchniach. Niektóre sieci handlowe dostrzegają ten problem i wprowadzają zmiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo działań sklepów, nie mamy pewności, czy każdy klient stosuje się do ich zaleceń.
Mimo działań sklepów, nie mamy pewności, czy każdy klient stosuje się do ich zaleceń. (WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz)
d13nrkq

Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, że sieci handlowe pozostają głuche na apele o uniemożliwieniu dotykania pieczywa przez klientów. Ale sytuacja się zmieniła, mamy stan epidemii. Wygląda na to, że niektóre sklepy zmieniają swoją politykę.

Problem z pieczywem polega na tym, że owoce czy warzywa umyjemy, większość można nawet sparzyć. Z chlebem czy bułkami jest gorzej. Rozwiązaniem byłoby pakowanie pieczywa lub stworzenie specjalnych podajników uniemożliwiający jego dotykanie. Wtedy, nawet gdybyśmy mieli wątpliwości co do opakowania, bez problemu można byłoby je higienicznie odpakować w rękawiczkach.

WP.PL
Podziel się
WP.PL
Podziel się

W Biedronce i Lidlu dalej po staremu. Swobodny dostęp do koszy z pieczywem. Pojawiło się za to więcej komunikatów o używaniu jednorazowych rękawiczek. Ale jaką mamy gwarancję, że każdy klient ich użyje? Życiowe doświadczenie pokazuje, że dalej nie wszyscy się do tego stosują.

d13nrkq

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wyjaśnia decyzję ws. utrzymania opłat za parkowanie

W Aldi sytuacja ma się podobnie, tylko tam do dyspozycji mamy jeszcze szczypce.

W Żabce jest podobnie, ale z dodatkową opcją. Wkrótce będzie można kupić mrożone pieczywo do odpieku w domu. - Jest higienicznie zapakowane i przechowywane w sklepowych zamrażalkach. Taka forma zapewni klientom stały dostęp do pieczywa bez obaw o jego stan. Mrożona pszenna bułka poznańska będzie dostępna w najbliższych dniach wraz (...) materiałami informacyjnymi dla klientów dotyczącymi składu produktów oraz sposobu odpieku w domu - pisze biuro prasowe w swoim komunikacie.

d13nrkq

Inne podejście mają sieci Auchan i Kaufland. W tym pierwszym już od jakiegoś czasu całość pieczywa jest zapakowana.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Rośnie "czarny rynek" maseczek i żeli. Nikt nie wie, co zrobić

WP.PL
Podziel się
WP.PL
Podziel się

W Kauflandzie też nie kupimy już chleba luzem. - Pragniemy poinformować, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów od 17 marca rozpoczęliśmy sprzedaż pieczywa w szczelnie zamkniętych i zaklejonych etykietą cenową papierowych torbach - czytamy w komunikacie. Bochenki są pakowane pojedynczo, bułki po trzy lub pięć.

d13nrkq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d13nrkq

Podziel się opinią

Share

d13nrkq

d13nrkq