Trwa ładowanie...
d4l4hop
d4l4hop

Ciech chce być notowany w ramach dual listing na giełdzie we Frankfurcie

Warszawa, 10.08.2016 (ISBnews) - Zarząd Ciechu podjął decyzję o złożeniu wniosku o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie w ramach procesu tzw. "dual listing", poinformowała spółka. Będzie to kolejny, ważny krok w realizacji strategii, której celem jest zbudowanie silnej pozycji spółki na globalnym rynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4l4hop

"Oznacza to, że po odpowiedniej decyzji giełdy, Ciech, jako pierwsza polska spółka, będzie równocześnie notowana na dwóch parkietach - w Warszawie i na trzeciej, co do wielkości giełdzie w Europie - Börse Frankfurt. Jednocześnie pozostanie wciąż pod pełnym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i będzie w pełni podlegać polskiemu ustawodawstwu, a wszystkie akcje będą wciąż zdeponowane w polskim Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych" - czytamy w komunikacie.

Ciech będzie notowany na jednym parkiecie razem z największymi europejskimi firmami chemicznymi takimi, jak BASF czy K+S i będzie podlegać tym samym kryteriom oceny realizacji strategii przez międzynarodowych ekspertów i analityków, podano także.

"W ostatnim czasie wykonaliśmy ogromną pracę na rzecz budowy wartości spółki, poprawy wyników finansowych oraz konkurencyjności. Dziś jesteśmy gotowi na weryfikację jej potencjału przez międzynarodowych ekspertów i analityków, którzy na co dzień zajmują się analizą czołowych firm chemicznych. Zależy nam na długofalowej budowie wartości spółki i podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej Ciech. Dual listing to także kolejny, ważny krok w realizacji strategii, której celem jest zbudowanie silnej pozycji spółki na globalnym rynku" - powiedział prezes Maciej Tybura, cytowany w komunikacie.

d4l4hop

Przedmiotem dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym w segmencie General Standard sub-segment Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie będą wszystkie 52 699 909 akcje Ciech. Akcje będą wciąż notowane na rynku regulowanym GPW w Warszawie. Akcjonariusze będą mieć więc możliwość wyboru parkietu, na którym notowane będą posiadane przez nich akcje Ciech, czytamy również.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d4l4hop

Podziel się opinią

Share
d4l4hop
d4l4hop