Trwa ładowanie...
d3sni6l

Ciech planuje zainwestować w ciągu pięciu lat ponad 1 mld zł

...

Share
d3sni6l

21.03. Warszawa (PAP) - CiechCiech (Zobacz notowania spółki ») planuje zainwestować w ciągu najbliższych pięciu lat ponad 1 mld zł - napisał w liście do akcjonariuszy prezes spółki Dariusz Krawczyk.

"Dzięki systematycznie poprawianemu wynikowi finansowemu planujemy przeznaczyć ponad 1 mld zł, w perspektywie najbliższych pięciu lat, na inwestycje" - poinformował prezes.

"Sztandarowym przedsięwzięciem jest program znaczącego wzrostu EBITDA biznesu sodowego, który ma nam pozwolić na poważny wzrost wolumenu produkcji sody, zaś kwota inwestycji wynosi około 290 mln zł" - dodał.

d3sni6l

Prezes poinformował jednocześnie, że działalność firmy nadal jest obarczona szeregiem ryzyk. Zaznaczył, że wysoki poziom zadłużenia firmy może wpływać na dalsze plany inwestycyjne.

"(...) mamy nadzieję, że w rozwiązaniu tego problemu pomocny może okazać się potencjalny inwestor" - napisał.

Wśród innych ryzyk wymienia wzrost konkurencji na rynku sody i niepewną sytuację na rynkach wschodnich, która hamuje plany spółki związane z rozwojem sprzedaży do Rosji.

Prezes ocenia, że spółka w krótko- i średnioterminowej perspektywie musi podlegać dalszej restrukturyzacji i optymalizacji, w tym kosztowej i zakupowej. (PAP)

morb/ jtt/

d3sni6l

Podziel się opinią

Share
d3sni6l
d3sni6l