Trwa ładowanie...
hr
26-06-2013 14:40

Co trzeba wiedzieć, żeby pracować w urzędzie?

Na bardzo nietypowe pytania musieli odpowiedzieć kandydaci, ubiegający się o pracę w Urzędzie Gminy Gora

Co trzeba wiedzieć, żeby pracować w urzędzie?Źródło: Thinkstock
dyxo8fs
dyxo8fs

Na bardzo nietypowe pytania musieli odpowiedzieć kandydaci, ubiegający się o pracę w Urzędzie Gminy Goraj. „Kto wpadł na pomysł ustawienia zegara na rynku?”, „gdzie będzie muzeum?” czy „kto przeszkadzał przy budowie oczyszczalni” – to tylko kilka przykładów. Dodatkowo, osoby biorące udział w konkursie na wolne stanowisko, musiały wykazać się znajomością charakterystyki pługów śnieżnych i wiedzieć, gdzie położony jest najładniejszy wąwóz. Sprawę opisała „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Urząd Gminy Goraj kilka miesięcy temu poszukiwał inspektora ds. ochrony środowiska, rolnictwa i infrastruktury gminnej. W celu wyłonienia odpowiedniego kandydata, został ogłoszony konkurs. Zgłosiło się 15 osób, spośród których 9 spełniło warunki stawiane w ogłoszeniu. Po zakończeniu konkursu w redakcji „Nowej Gazety Biłgorajskiej” rozdzwoniły się telefony. Zgłaszały się osoby ubiegające się o stanowisko w gorajskim urzędzie.

– 5 lat studiów, tytuł magistra, sesje, egzaminy, nieprzespane noce – teraz okazuję się, że to nic nie znaczy, bo żeby znaleźć pracę w urzędzie, trzeba wiedzieć, kto miał pomysł ustawienia zegara na rynku i gdzie jest najładniejszy wąwóz. To jest skandal i kpiny z ludzi - komentuje pytania rekrutacyjne jedna z nich.

Dziennikarze gazety postanowili zbadać sprawę. Zgłosili się do wójta Czesława Małyszka i poprosili o przesłanie pytań, na które musieli odpowiadać kandydaci do pracy w urzędzie. Niestety spotkali się z oporem ze strony urzędnika, który trzykrotnie unikał prób kontaktu.

dyxo8fs

Wobec zaistniałej sytuacji redaktorzy poinformowali wójta, że w przypadku nie udzielenia im żądanej informacji w trybie ustawowym, artykuł zostanie oparty wyłącznie na informacjach uzyskanych dzięki osobom, które brały udział w konkursie. Sprawie też zostanie nadany dalszy bieg prawny, na podstawie obowiązującego prawa prasowego oraz ustawie o dostępie do informacji publicznej. Wójt ugiął się. Do redakcji pytania, które padły w czasie rekrutacji, zostały przesłane przez sekretarza Zenona Głowałę.

Poniżej przedstawiamy wybrane pytania, na które aplikujący o posadę w Urzędzie Gminy musieli odpowiedzieć.

  • Podaj miejsce i sołectwo, w którym jest tylko 1 lampa hybrydowa i uzasadnij, dlaczego tak jest?
  • Opisz bieżącą organizację odśnieżania gminy Goraj z charakterystyką nośników i pługów śnieżnych.
  • Wymień najdłuższy utwardzony i najładniejszy wąwóz w gminie Goraj, kiedy utwardzono jego dno, czym i jaka jest długość utwardzenia oraz podaj jego głębokość.
  • Podaj miejsce pochówku Dymitra z Goraja i co takiego ważnego odbyło się w tym mieście na jesieni roku ubiegłego?
  • Co charakteryzuje, oprócz godziny, zegar na rynku w Goraju, na czym on jest usytuowany, opisz to dokładnie i jak oceniasz to przedsięwzięcie. Czyj to był pomysł?
  • Kiedy wybudowano oczyszczalnię ścieków w Goraju z PROW. Jaka jest jej przepustowość m3 na dobę. Jaka zasada oczyszczania, od kogo nabyła gmina Goraj grunt i kto był oponentem przy budowie oczyszczalni i dlaczego przeszkadzał? Kiedy dokonano odbioru oczyszczalni?
  • Kiedy powstanie muzeum Ziemi Gorajskiej, gdzie ono będzie usytuowane, jakie prace adaptacyjne wykonano do tej pory i co jeszcze pozostało do wykonania?
  • Podaj skład prezydium Rady Gminy Goraj.
  • Co to jest FOGR. Napisz w jakiej miejscowości wykonano drogę z FOGR, jakiej długości i ile wynosiła wartość budowy, kto był wykonawcą, kiedy było jej otwarcie i dokąd ona prowadzi?
dyxo8fs

MA,WP.PL

[

]( http://www.gazetabilgoraj.pl/ )

dyxo8fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyxo8fs