Trwa ładowanie...
d2bjmmj

Cyfrowy Polsat, Millennium, Orlen, PGNiG i PZU na liście "top picks" UniCredit

06.02. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy UniCredit wytypowali Cyfrowy Polsat, Bank Millennium, PKN Orlen, PGNiG i PZU jako spółki z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które...

d2bjmmj
d2bjmmj

06.02. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy UniCredit wytypowali Cyfrowy Polsat, Bank Millennium, PKN Orlen, PGNiG i PZU jako spółki z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które warto przeważać w portfelach.

Najmocniejsze rekomendacje sprzedaży otrzymały zaś GTC, Bank Handlowy, Tauron, Asseco Poland, oraz Erste Bank.

UniCredit sugeruje, by przeważać Bank Millennium i PZU kosztem niedoważania Banku Handlowego i Erste; PKN Orlen, PGNiG i Energę kosztem Tauronu i CEZ; Cyfrowy Polsat kosztem Asseco Poland; oraz Echo Investment kosztem GTC.

Analitycy banku spodziewają się, że wyniki największych spółek z Polski, Czech i Węgier powinny odbić w 2014 r. i wzrosnąć o 13,6 proc. rdr.

d2bjmmj

Ich zdaniem poprawa w gospodarce państw Europy Środkowo-Wschodniej ma solidne fundamenty, nie będzie jednak rozkładała się równo.

"Wyniki w przemyśle paliwowym wzrosną o 48,2 proc. rdr, surowcowym o 22,5 proc., banki zwiększą zysk o 14,4 proc., zaś wyniki producentów energii spadną o 33,1 proc." - napisano.

Analitycy spodziewają się, że stopa dywidendy wśród spółek WIG 20 wzrośnie w 2014 r. o 4,8 proc. rdr, podczas gdy ogólnie na rynkach wschodzących będzie wyższa o 2,7 proc., a na rozwiniętych o 2,8 proc. (PAP)

mj/ osz/

d2bjmmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bjmmj