Trwa ładowanie...
d1pvo9p

Cyfrowy Polsat zakłada powrót do dywidendy od 2017 r. przy redukcji długu

Warszawa, 29.02.2016 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat, po przejęciu Midasa, zakłada powrót do wypłaty dywidendy począwszy od 2017 roku, przy jednoczesnym systematycznym zmniejszaniu poziomu zadłużenia netto grupy docelowo poniżej 1,75x, poinformował członek zarządu ds. finansowych Tomasz Szeląg.

Share
d1pvo9p

"Do końca 2016 roku zarząd przedstawi szczegółowe parametry nowej polityki dywidendy, zakładającej powrót do regularnych wypłat części wypracowywanego zysku począwszy od 2017 (z zysków za 2016)" - powiedział Szeląg podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył ponadto, że strategicznym celem polityki zarządzania zasobami kapitałowymi jest zmniejszenie poziomu zadłużenia netto grupy poniżej 1,75x (wobec 2,84x w IV kw. 2015 r.).

Plan refinansowania zadłużenia Midasa w 2016 roku zakłada główny cel w postaci "sukcesywnego" zmniejszania zadłużenia z tytułu obligacji zerokuponowych, które jak zaznaczył Szeląg, stanowią najdroższy dług w grupie. Według jego słów, spłacanie ich będzie odbywało się z wygenerowanych nadwyżek gotówkowych.

"Zakładamy, że będzie przestrzeń do przedpłat zadłużenia i wypłaty dywidendy. W efekcie oba cele chcemy realizować łącznie" - stwierdził członek zarządu ds. finansowych.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1pvo9p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pvo9p
d1pvo9p