Trwa ładowanie...
d3s5ilc

Cztery konsorcja chcą zmodernizować Warszawę Gdańską

Cztery konsorcja zgłosiły się do przetargu na modernizację stacji Warszawa Gdańska. W ramach projektu zmodernizowane zostaną perony i tory wokół stacji. Powstanie także przejście podziemne łączące perony, stację metra i obie strony stacji Warszawa Gdańska - podały we wtorek w informacji prasowej PKP Polskie Linie Kolejowe.

d3s5ilc
d3s5ilc

W ramach projektu zmodernizowane zostaną perony i tory wokół stacji. Powstanie także przejście podziemne łączące perony, stację metra i obie strony stacji Warszawa Gdańska - podały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 122 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to czwarty kwartał 2010 roku.

Konsorcja, które stanęły do przetargu to: Skanska, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Interior, Trakcja Polska i Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury.

Jak powiedziała Marta Szklarek, rzeczniczka prasowa Oddziału Regionalnego PKP PLK w Warszawie, inwestycja w całości zostanie sfinansowania ze środków własnych PKP PLK. Dodała, że zwycięzca przetargu zostanie wyłoniony w ciągu trzech tygodni. _ Chcemy, by prace rozpoczęły się jeszcze w trzecim kwartale br _. - wyjaśniła Szklarek.

d3s5ilc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s5ilc