Trwa ładowanie...
d4bcwe4

DI BRE obniżył cenę docelową PGE do 23,93 zł, potrzymał rekomendację "kupuj"

19.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 13 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji PGE do 23,93 zł z 27,09 zł wcześniej. Podtrzymali rekomendację "kupuj" dla...

Share
d4bcwe4

19.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 13 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji PGE do 23,93 zł z 27,09 zł wcześniej. Podtrzymali rekomendację "kupuj" dla spółki.

"W listopadzie defensywny charakter PGE znalazł odzwierciedlenie w lepszym zachowaniu się kursu w relacji do szerokiego rynku. W kontekście niepewnego otoczenia makro i dużej zmienności te tendencje mogą być w naszej opinii podtrzymane, szczególnie że nawet przy umiarkowanie negatywnym scenariuszu ryzyko braku poprawy wyników (oczyszczonych o Polkomtela) w 2012 roku oceniamy jako bardzo niskie" - napisano w raporcie.

"Nakłady inwestycyjne będą rosły w kolejnych latach stopniowo, nie obciążając bilansu, a dotychczasowe obawy inwestorów o CO2 po 2012 roku zostały rozwiane przez mocną przecenę uprawnień emisyjnych. Wsparciem dla notowań PGE może być także kwestia znaczącej dywidendy z tegorocznego zysku, którą przy stopie wypłaty 50 proc. szacujemy na 1,5 zł/akcję (niewykluczone, że MSP może wnioskować o więcej wobec planów uwzględnionych w projekcie budżetu). Oprócz wysokiego yieldu (7,7 proc.) powinna ona opóźnić ewentualną dyskontowaną od wielu miesięcy sprzedaż pakietu akcji przez Skarb Państwa" - dodano.

W związku z dobrymi perspektywami na 2012 rok, analitycy zalecają kupowanie akcji PGE. Mniej korzystny przydział darmowych uprawnień emisyjnych w ramach derogacji przyczynił się jednak do obniżenia przez nich ceny docelowej dla akcji spółki.

Rekomendacja została wydana przy kursie 19,75 zł za akcję spółki.(PAP)

mto/ asa/

d4bcwe4

Podziel się opinią

Share
d4bcwe4
d4bcwe4