Trwa ładowanie...
d435chh

DM BDM podnosi cenę docelową akcji Ciechu do 25,4 zł

...

Share
d435chh

17.02. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 12 lutego, podwyższyli cenę docelową jednej akcji Ciechu do 25,4 zł z 19,9 zł. Nadal rekomendują "sprzedaj".

Raport wydano przy kursie 33 zł.

W opinii analityków DM BDM, wycena Ciechu jest "dość wymagająca" i nie uwzględnia szeregu ryzyk operacyjnych.

d435chh

"Do tej pory konkurencyjność Ciechu podnosiły niskie ceny węgla w Polsce (minus 10 proc. rdr w 2013 roku) przy wysokich kosztach europejskich producentów opartych na energetyce gazowej (plus 12 proc. rdr). Podwyżki cen sody wspierał także korzystny bilans popyt/podaż. Przy oczekiwanym spadku cen gazu w Europie przewaga ta będzie systematycznie maleć, a na rynku od 2015 roku spodziewana jest nadprodukcja sody" - napisali.

"Zarówno w Europie, jak i w Azji średnioroczny przyrost mocy produkcyjnych szacowany jest na ok. 6 proc. do 2017 roku, co może wywierać presję na ceny produktu, której nie zakładamy. Inwestorzy powinni mieć także świadomość, że wobec braku potencjalnego inwestora branżowego spółka może być prywatyzowana poprzeć giełdę" - dodali.

Analitycy poinformowali, że w rezultacie podtrzymują zalecenie "sprzedaj" podnosząc jednocześnie cenę docelową do 25,4 zł/akcję.

"Podkreślamy przy tym, że nawet w przypadku całkowitego powodzenia procesu dezinwestycji istnieje niewielki potencjał do podniesienia wyceny" - podali. (PAP)

jow/ jtt/

d435chh

Podziel się opinią

Share
d435chh
d435chh