Trwa ładowanie...
d4m7p4v

DM BDM wytypował 16 spółek jako swoich faworytów na styczeń

...

Share
d4m7p4v

02.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 2 stycznia, wskazali 16 preferowanych spółek na styczeń.

Wśród faworytów DM BDM na styczeń znalazły się: UniCredit, Orbis, Cinema City, Agora, Stalprodukt, Stalexport, Robyg, Elektrobudowa, Rawplug, Wasko, Arctic Paper, Libet, Sonel, Introl, Pragma Faktoring, Chemoservis.

Do zestawienia weszły: UniCredit, ze względu na ciekawą propozycję na tle drogich polskich banków; Cinema City, bo analitycy liczą na poprawę klimatu inwestycyjnego wraz z lepszymi danymi o frekwencji; Robyg i Elektrobudowa ze względu na ostatnie spadki kursu; Rawplug jako ciekawa propozycja z ekspozycją na odrodzenie inwestycji; Pragma Faktoring jako niszowa propozycja z obszaru wierzytelności oraz Chemoservis jako niszowy temat inwestycyjny z perspektywą poprawy wyników i zmian z grupie.

d4m7p4v

Z listy +top pick+ analitycy DM BDM usunęli z kolei: Synthos, ZA Puławy, Kęty, Ceramikę Nowa Gala, JSW, Elektrotim i ATM Grupę.

"Grudzień przyniósł wyraźne ochłodzenie koniunktury na GPW. Także pod koniec roku nie było widać poprawy klimatu inwestycyjnego i to pomimo kontynuacji silnych wzrostów na innych rynkach (m.in. w USA czy Niemczech). W obecnej edycji przygotowujemy się na wymagający dla inwestorów początek 2014 roku (m.in. pogorszenie klimatu inwestycyjnego na innych rynkach emerging markets oraz sprawa OFE)
" - napisali w raporcie.

"Nadal zalecamy niedoważanie banków z uwagi na silne wzrosty tego sektora w 2013 roku i wysokie mnożniki, na tle konkurentów europejskich. Podobnie postępujemy ze spółkami surowcowymi, gdzie obawiamy się postępującej erozji wyników" - dodali. (PAP)

jow/ jtt/

d4m7p4v

Podziel się opinią

Share
d4m7p4v
d4m7p4v