Trwa ładowanie...
d4huwkm
d4huwkm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Duże możliwości inwestycyjne dla polskich firm w Algierii

Algieria stwarza duże możliwości inwestycyjne dla polskich przedsiębiorstw, Polska dla Algierczyków stanowi dobry punkt wejścia na rynek Unii Europejskiej - zgodzili się w poniedziałek uczestnicy polsko-algierskiego forum gospodarczego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4huwkm

Gospodarki obu państw mają również wielki potencjał, który obejmuje zarówno projekty publiczne, jak i małe i średnie firmy. Dlatego biznes z obu krajów jest gotowy na nowe przedsięwzięcia, a do współpracy i inwestycji zachęcają władze w Warszawie i Algierze.

Algieria, uważana jest przez Ministerstwo Gospodarki za jeden z rynków strategicznych, oferuje firmom z Polski m.in. możliwość uczestnictwa w projektach infrastrukturalnych, wydobywczych, turystycznych oraz rolniczych. Jest to też - jak podkreślił otwierając spotkanie wicepremier Janusz Piechociński - w regionie partner stabilny, przewidywalny i racjonalny, i stanowi dla Polski "szczególny hub w Afryce Północnej".

Piechociński przypomniał, że w 2014 roku obroty handlowe między Polską a Algierią przekroczyły 700 mln dolarów.

d4huwkm

Wicepremier zapowiedział również powołanie polsko-algierskiej komisji międzyrządowej, która pogłębi wzajemne kontakty oraz pozwoli na włączenie się rządów we wsparcie dla przedsiębiorców. Szef resortu gospodarki przewiduje, że komisja mogłaby działać już w przyszłym roku.

"Ambicją polskiej gospodarki jest uczestnictwo w projektach algierskich" - zaznaczył Piechociński.

Obecny w Warszawie algierski minister przemysłu i górnictwa Abdessalem Buszuarib podkreślił, że oba kraje mają duże doświadczenie we współpracy przemysłowej. Oba według niego zajmują też strategiczne miejsce na mapie świata, co Polsce pozwala wejść do Afryki Północnej, a Algierii na rynek unijny. Kraj prowadzi też wiele reform, które stwarzają nowe możliwości inwestycyjne - wskazał.

W trakcie forum zawarto również porozumienie o współpracy inwestycyjnej. Podpisali je prezesi Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sławomir Majman oraz szef algierskiej Państwowej Agencji Rozwoju i Inwestycji (ANDI) Abdelkrim Mansuri.

d4huwkm

Podziel się opinią

Share

d4huwkm

d4huwkm