Trwa ładowanie...

Dwie duże chińskie platformy handlu bitcoinami zamykają interes

Chiny, w których kryptowaluty takie jak bitcoin rozwijały się dotychczas najszybciej, wypowiedziały wojnę platformom służącym do ich wymiany. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dwa duże serwisy już zapowiedziały koniec działalności, a notowania bitcoina na całym świecie lecą na łeb na szyję.

Dwie duże chińskie platformy handlu bitcoinami zamykają interesŹródło: Fotolia, fot: Lightboxx
ded28wd
ded28wd

Chińska platforma ViaBTC, służąca do wymiany bitcoinów, ogłosiła zakończenie działalności z końcem września - informuje agencja Reuters. Przedstawiciele ViaBTC oświadczyli, że tylko do 25 września będzie możliwość handlu, a pięć dni później zostanie zawieszona strona internetowa.

To już druga w tym tygodniu tego typu zapowiedź ze strony znanych serwisów bitcoinowych. W czwartek zamknięcie internetowej platformy ogłosił jednej z największych graczy na rynku - BTCChina. Wszystko przez komunikat chińskich władz z początku września o tym, że ze względów bezpieczeństwa zamierzają zakazać działalności serwisów do wymiany kryptowalut.

Bank Chin oświadczył, że obecny brak regulacji i swoboda w zakresie kryptowalut zagraża porządkowi finansowemu i samym inwestorom. Podkreśla, że często są one wykorzystywane przez przestępców.

ded28wd

Warto podkreślić, że Chiny nie zakazują obrotu kryptowalut, a tylko działalności serwisów umożliwających wymianę realnych pieniędzy na bitcoiny itp.

Czym jest bitcoin? Specjalista odpowiada

Chiny są największym rynkiem bitcoina, stąd najpierw nieoczekiwany komunikat władz, a teraz pierwsze platformy zamykające serwisy internetowe wywołały wielkie poruszenie na całym świecie. Przełożyło się to błyskawicznie na spadek notowań kryptowalut. W ciągu dwóch tygodni wartość jednej "bit-monety" spadła o ponad 30 proc.

W pierwszych dniach września kurs wymiany dolarów na bitcoiny sięgał 4700. Na początku tygodnia wynosił jeszcze blisko 4500 dolarów, a teraz za najpopularniejszą kryptowalutę świata wystarczy dać już niewiele ponad 3 tys. dolarów.

ded28wd

W bitcoina zainwestowano już prawie 65 mld dolarów. Kolejne 26 mld w inną kryptowalutę - ethereum, która również traci na obecnym zamieszaniu w Chinach.

Money.pl
Źródło: Money.pl, fot: Money.pl
ded28wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ded28wd