Trwa ładowanie...
d34i5qe
policja

"Dziennik Polski": Policjanci coraz częściej w roli ofiar

Policjanci przyznają, że coraz częściej stają się ofiarami przestępców
Share
"Dziennik Polski": Policjanci coraz częściej w roli ofiar
Źródło: ˆ bzyxx - Fotolia.com
d34i5qe

, którzy rzucają się na nich z nożami, taranują ich autami i wyzywają. W 2013 r. w Małopolsce odnotowano prawie 2,4 tys. przestępstw przeciwko funkcjonariuszom - pisze "Dziennik Polski".

W 46 przypadkach napastnicy rzucali się na policjantów z nożem lub innymi niebezpiecznymi narzędziami - mówi rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. Jak wylicza, prawie 500 razy próbowano zmusić policjantów - groźbą lub przemocą - do odstąpienia od interwencji, a z wyzwiskami pod swoim adresem spotkali się ponad 1,2 tys. razy.

Polecamy: Gdzie za godzinę pracy płacą najwięcej?

d34i5qe

Coraz częściej osoby zatrzymywane są pod wpływem narkotyków lub alkoholu, co też wpływa znacząco na poziom agresji i nieprzewidywalność zachowań - wyjaśnia Ciarka. A gdy wezwania do zachowania zgodnego z prawem nie skutkują, to osoba popełniająca kolejne przestępstwa musi się liczyć z zarzutami karnymi - podkreśla.

Szef małopolskiego oddziału NSZZ Policjantów Janusz Łabuz zwraca z kolei uwagę na niskie kary za napaści na funkcjonariuszy. Sprawcy zazwyczaj dostają kilkaset zł grzywny i na tym sprawa się kończy, a takie praktyki pozwalają im czuć się bezkarnymi - zaznacza.

MA

Oferty pracy z całej Polski. Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d34i5qe

Podziel się opinią

Share
d34i5qe
d34i5qe