Trwa ładowanie...
d2390po

EMC IM rozważa możliwość otwarcia kolejnych aptek otwartych

16.11. Warszawa (PAP) - EMC Instytut Medyczny rozważa możliwość rozszerzenia działalności o kolejne apteki otwarte, po tym jak pierwsza apteka otwarta w grupie, w Kamieniu...

Share
d2390po

16.11. Warszawa (PAP) - EMC Instytut Medyczny rozważa możliwość rozszerzenia działalności o kolejne apteki otwarte, po tym jak pierwsza apteka otwarta w grupie, w Kamieniu Pomorskim, wykazuje zyski - podał EMC IM w komunikacie prasowym.

Skonsolidowane przychody EMC Instytut Medyczny wzrosły po trzech kwartałach 2012 roku o blisko 10 proc. do ponad 119 mln zł w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, zysk operacyjny zwiększył się o 52,6 proc. do 5,34 mln zł, a zysk netto wzrósł o blisko 540 proc. do 2,16 mln zł.

Skonsolidowane przychody EMC Instytut Medyczny w trzecim kwartale 2012 roku zwiększyły się rdr o 2,83 proc. do blisko 38,8 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 1,33 mln zł, a zysk netto 0,44 mln zł.

d2390po

Spółka podała, że na zwiększenie przychodów grupy złożyły się wzrosty we wszystkich rodzajach działalności, czyli z Narodowego Funduszu Zdrowia, od klientów komercyjnych i towarzystw ubezpieczeniowych, a także pozostałe przychody, w tym z tytułu sprzedaży w aptece otwartej w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim.

"Osiągnięcie zysków przez pierwszą w Grupie EMC Instytut Medyczny aptekę otwartą w Kamieniu Pomorskim powoduje, że rozważamy możliwość rozszerzenia działalności o kolejne apteki otwarte w innych lokalizacjach" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Gerber, prezes EMC IM.

Do tej pory w strukturze grupy funkcjonowały wyłącznie apteki szpitalne zabezpieczające potrzeby własne poszczególnych Szpitali i Przychodni (tzw. apteki zamknięte, nie obsługujące bezpośrednio pacjentów).

Po trzech kwartałach 2012 roku w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku rdr liczba hospitalizacji w Grupie wzrosła o 7 proc. i wyniosła blisko 48 tys., a liczba konsultacji zwiększyła się o 3 proc. i przekroczyła pół miliona.

Aktualnie w ramach Grupy EMC Instytut Medyczny funkcjonuje 8 szpitali i 16 przychodni w pięciu województwach.

Szpitale wchodzące w skład Grupy EMC obejmują opieką medyczną ponad 850 tys. mieszkańców województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W przychodniach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej leczy się ponad 70 tys. pacjentów.(PAP)

bas/ jtt/

d2390po

Podziel się opinią

Share
d2390po
d2390po