Trwa ładowanie...
d23bt84

Emerytury. Krystyna Pawłowicz nie dostała trzynastki

Była polityk PiS, a obecnie sędzia TK Krystyna Pawłowicz może czuć się oszukana. Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że nie dostała 13. emerytury w 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa sędzia TK, wcześniej polityk PiS Krystyna Pawłowicz nie otrzymała "trzynastki"
Nowa sędzia TK, wcześniej polityk PiS Krystyna Pawłowicz nie otrzymała "trzynastki" (East News)
d23bt84

Krystyna Pawłowicz to kontrowersyjna postać polskiej polityki. Od lat posłanka Prawa i Sprawiedliwości, w tegorocznych wyborach jednak nie startowała. Dokładnie dziś, czyli 3 grudnia, obejmuje nową funkcję sędzi Trybunału Konstytucyjnego, na którą to została wybrana głosami rządzącej partii.

Jak podaje "Super Express", Pawłowicz może czuć się oszukana przez kolegów z PiS. Okazuje się bowiem, że obiecanej przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego trzynastki, czyli świadczenia z programu "Emerytura+" w 2019 r. nie otrzymała.

Czytaj też: Obniżyli emeryturę Kaczyńskiego. I tak nie może narzekać

d23bt84

Krystyna Pawłowicz na emeryturę przeszła w październiku 2012 r. W swoich oświadczeniach majątkowych była posłanka PiS zawsze wpisywała ile świadczenia dostaje co miesiąc, a nie, jak wielu innych polityków, sumę za konkretny okres. W oświadczeniu za 2018 r. Pawłowicz wpisała, że co miesiąc z ZUS pobiera 4514 zł emerytury. Z kolei na koniec kadencji była poseł wymieniła kwotę 4750 zł.

Obejrzyj: Emerytury stażowe. "To tylko uprawnienie, powinniśmy mieć wybór"

Nie ma tam jednak ani słowa o 13. emeryturze, a inni posłowie zaznaczyli, że dostali emeryturę "wraz z dodatkami". Niemożliwe też, by o Krystynie Pawłowicz zapomniał ZUS – tzw. trzynastki wypłacane były wszystkim emerytom i rencistom automatycznie.

Czytaj także: Waloryzacja emerytur 2020. O ile wzrosną?

Podobny przykład, jak z Krystyną Pawłowicz, dotknął samego prezesa Kaczyńskiego. Póki co Centrum Informacyjne Sejmu oraz centrala Prawa i Sprawiedliwości milczą w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23bt84

Podziel się opinią

Share
d23bt84
d23bt84