Trwa ładowanie...
d36i6qh

Emisja akcji Tauronu pod przejęcie aktywów Vattenfalla mało prawdopodobna - prezes

09.11. Rzeszów (PAP) - Tauron jest zainteresowany przejęciem części dystrybucyjnej Vattenfalla w Polsce, ewentualna transakcja mogłaby zostać sfinalizowana w 2011 roku z kapitału...

Share
d36i6qh

09.11. Rzeszów (PAP) - Tauron jest zainteresowany przejęciem części dystrybucyjnej Vattenfalla w Polsce, ewentualna transakcja mogłaby zostać sfinalizowana w 2011 roku z kapitału dłużnego, emisja akcji jest mało prawdopodobna - poinformował dziennikarzy Dariusz Lubera, prezes Grupy Tauron.

"Jesteśmy zainteresowani przejęciem częścii dystrybucyjnej Vattenfalla w Polsce, ewentualną transakcję, którą Vattenfall chce przeprowadzić w 2011 roku, możemy sfinansować z kapitału dłużnego, emisja akcji, aby pozyskać środki na ten cel jest możliwa, ale nie jest to rozwiązanie przez nas preferowane" - powiedział Lubera.

Prezes szacunkowo ocenił wartość aktywów dystrybucyjnych Vattenfalla na 2-3 mld zł, a całą działalność koncernu w Polsce na około 6 mld zł.

Prezes zaznaczył, że jeśli Vattenfall będzie chciał sprzedać swoją polską działalność w całości, Tauron może się starać o jej zakup z partnerem, którego będą interesować aktywa ciepłownicze.

Lubera podkreślił, że aktualnie nie toczą się oficjalne rozmowy na temat przejęcia aktywów Vattenfalla. (PAP)

jru/ gor/

d36i6qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36i6qh