Trwa ładowanie...
d4lbtqh

Enea spodziewa się umowy z EBOiR na 850 mln zł do końca roku

18.10. Warszawa (PAP) - Enea spodziewa się podpisania umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na 850 mln zł do końca 2012 roku - poinformował w czwartek dziennikarzy członek...

d4lbtqh
d4lbtqh

18.10. Warszawa (PAP) - Enea spodziewa się podpisania umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na 850 mln zł do końca 2012 roku - poinformował w czwartek dziennikarzy członek zarządu Enei Hubert Rozpędek.

"Do końca roku spodziewamy się podpisania umowy z EBOiR na finansowanie w wysokości 850 mln zł, środki także zostały przeznaczone na dystrybucję" - powiedział Rozpędek.

Pytany o planowaną emisję euroobligacji Rozpędek odpowiedział:

"Decyzja o emisji euroobligacji będzie możliwa w pierwszym kwartale 2013 roku, po ukonstytuowaniu się nowego zarządu".

d4lbtqh

Rozpędek poinformował, że środki, które spółka sobie zagwarantowała na tę chwilę, czyli emisja obligacji w kwocie do 4 mld zł, plus umowa z EBI i wkrótce z EBOiR pozwolą jej sfinansować program inwestycyjny w wysokości 18 mld zł do 2022 roku, dotyczący dystrybucji, OZE i bloku energetycznego w Kozienicach.

"Jeśli mowa o innych inwestycjach, np. o atomie czy gazie z łupków, będziemy musieli rozważać dodatkowe źródła finansowania i ewentualna emisja euroobligacji miałaby być testem na postrzeganie nas przez rynek" - powiedział Rozpędek.

Dodał, że w latach 2016/17 nastąpi szczyt zadłużenia spółki, które wtedy może się zbliżyć do poziomu 3x dług netto/EBITDA. (PAP)

pel/ pr/ ana/

d4lbtqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lbtqh