Trwa ładowanie...

Erbud w poniedziałek może zacząć naprawę pasa startowego w Modlinie

Firma Erbud zadeklarowała, że w poniedziałek będzie mogła rozpocząć prace naprawcze pasa startowego na lotnisku w Modlinie - poinformowała we wtorek PAP doradca zarządu lotniska w Modlinie Edyta Mikołajczyk.

Share
Erbud w poniedziałek może zacząć naprawę pasa startowego w ModlinieŹródło: AFP, fot: Clemens Bilan
d1cbuu0

- Lotnisko deklaruje pomoc i gotowość w udostępnieniu terenu do naprawy pasa startowego - dodała.

Poinformowała też, że trwają też rozmowy z Erbudem dotyczące podpisania porozumienia, które określa warunki naprawy pasa startowego. - Lotnisku zależy na podpisaniu tego porozumienia, ponieważ zabezpiecza interesy lotniska i gwarantuje wszystkie przewidziane terminy napraw - powiedziała.

Erbud poinformował we wtorek PAP, że nie ma prawnych uwarunkowań, które zobowiązują firmę do podpisania tego porozumienia. - Rozmowy z zarządem lotniska trwały intensywnie od ponad dwóch tygodni. W piątek dowiedzieliśmy się, że mamy podpisać jakieś porozumienie. Jesteśmy tym zaskoczeni. Podczas tych rozmów władze portu otrzymały od nas wszystko co chciały, czyli harmonogram napraw, technologię receptury mieszanki. W naszym rozumieniu wszystko odbywa się w ramach umowy i nie potrzeba podpisywać żadnego porozumienia - przekazała firma PAP.

d1cbuu0

Według spółki Erbud porozumienie zawiera paragrafy, które działałyby na jej szkodę.

Dwa tygodnie temu zarząd lotniska wezwał firmę Erbud do przedstawienia do 20 lutego br. harmonogramu napraw - przy zastosowaniu betonu cementowego - dwóch odcinków pasa. Po tym wezwaniu - jak wówczas mówiła Mikołajczyk - dokumenty przesłane z Erbudu zawierały harmonogram prac naprawczych progów drogi startowej w technologii betonowej. Przewiduje on 67 dni na wykonanie robót, co spełnia oczekiwania portu.

Lotnisko w Modlinie od prawie dwóch miesięcy nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich. 22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych - odcinków, o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, co spowodowało, że samoloty, takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą tam wykonywać operacji lotniczych.

Rejsy z Modlina przeniesiono do innych portów lotniczych, głównie na Lotnisko Chopina. Węgierski Wizz Air przedłużył tam swoją obecność do 26 października br., a irlandzki Ryanair - do 30 czerwca br. Samoloty obu tych przewoźników latały z Modlina od lipca ub.r. do czasu zamknięcia tego lotniska.

d1cbuu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cbuu0