Trwa ładowanie...
d3o5xmx

Erste rekomenduje "akumuluj" Wawel i "kupuj" Otmuchów

11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Wawel od zalecenia "akumuluj" oraz dla Otmuchowa od zalecenia "kupuj". Ceny docelowe zostały...

d3o5xmx
d3o5xmx

11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Wawel od zalecenia "akumuluj" oraz dla Otmuchowa od zalecenia "kupuj". Ceny docelowe zostały ustalone odpowiednio na poziomie 800 zł i 14 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 688 zł za akcję spółki Wawel i 9,65 zł za akcję spółki Otmuchów.

Zdaniem analityków Erste, posiadający 10-procentowy udział w rynku Wawel nadal ma potencjał do zwiększania swojego udziału.

Spodziewają się oni w kolejnych latach kontynuacji dwucyfrowego wzrostu wyników spółki, zarówno na poziomie przychodów, jak i zysku netto. Zwrócili także uwagę na dobry cash flow spółki, brak zadłużenia i koncentrację na osiąganiu wysokiego zwrotu z zainwestowanego kapitału.

W przypadku Otmuchowa, analitycy także spodziewają się poprawy wyników w kolejnych latach. Uważają oni, że przejęcie firm Odra i Jedność przez Otmuchów, które do tej pory ciążyło na wynikach, w przyszłości pozytywnie wpłynie wyniki brutto i operacyjne spółki.(PAP)

mto/ jtt/

d3o5xmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5xmx