Trwa ładowanie...
d1xf94t

Eureko sprzeda w ofercie PZU nie mniej niż 17 proc. akcji, SP rozważa sprzedaż do 5 proc. akcji

01.04. Warszawa (PAP) - Eureko zadeklarowało, że sprzeda w ofercie publicznej PZU nie mniej niż 17 proc. akcji spółki, a Skarb Państwa nie wyklucza sprzedaży do 5 proc. swoich...

d1xf94t
d1xf94t

01.04. Warszawa (PAP) - Eureko zadeklarowało, że sprzeda w ofercie publicznej PZU nie mniej niż 17 proc. akcji spółki, a Skarb Państwa nie wyklucza sprzedaży do 5 proc. swoich akcji - poinformował resort skarbu w czwartkowym komunikacie.

"(...) Eureko zadeklarowało, że podczas debiutu PZU sprzeda nie mniej niż 17 proc. akcji spółki, bezpośrednio lub za pomocą spółki celowej Kappa S.A" - napisano w komunikacie.

"Wobec dobrej koniunktury na rynkach kapitałowych Skarb Państwa rozważa możliwość sprzedaży dodatkowych akcji ze swojej puli. Decyzja co do ewentualnej sprzedaży, jak i dokładna liczba możliwych do zaoferowania przez Skarb Państwa akcji, jednak nie więcej niż 5 proc. wszystkich akcji, zostanie ustalona w oparciu o analizę popytu i ceny, przy założeniu utrzymania kontroli strategicznej Skarbu Państwa nad PZU" - dodano. (PAP)

seb/ gor/

d1xf94t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xf94t