Trwa ładowanie...
d208kbu

Fed będzie publikował prognozę wysokości stóp procentowych - minutes

03.01. Waszyngton (PAP/Internet) - Amerykańska Rezerwa Federalna będzie cztery razy w roku publikowała prognozę, w której podawane będą oczekiwania co do wysokości stóp...

d208kbu
d208kbu

03.01. Waszyngton (PAP/Internet) - Amerykańska Rezerwa Federalna będzie cztery razy w roku publikowała prognozę, w której podawane będą oczekiwania co do wysokości stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu. Pierwsza prognoza zostanie opublikowana po zakończeniu zaplanowanego na 24-25 stycznia posiedzenia banku centralnego USA.

Członkowie FOMC zdecydowali się na ujęcie informacji na temat projekcji polityki monetarnej do publikowanych przez amerykański bank centralny prognoz gospodarczych - napisano w raporcie.

Prognoza wysokości stóp procentowych będzie również obejmowała "aktualne projekcje co do możliwych podwyżek stóp procentowych przy uwzględnieniu prognoz co do przyszłego stanu gospodarki" - napisano.

W oświadczeniu po grudniowym posiedzeniu Fed powtórzył deklarację o zamiarze pozostawienia stóp procentowych na obecnym "wyjątkowo niskim" poziomie przynajmniej do połowy 2013 roku. Stopy na obecnym, rekordowo niskim poziomie są od grudnia 2008 roku.

d208kbu

W raporcie z ostatniego posiedzenia FOMC zasugerowano również gotowość amerykańskiego banku centralnego do wprowadzenia dotykowych środków stymulujących gospodarkę USA.

"Kilku członków FOMC wskazało, że obecne, jak i oczekiwane warunki w gospodarce amerykańskiej mogą gwarantować dodatkowe środki akomodacyjne" - napisano.

"Każde z tych środków będą bardziej efektywne jeśli będą połączone z poprawą komunikacji na temat długoterminowych celów oraz ram polityki Fedu" - dodano. (PAP)

wst/ pr/

d208kbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d208kbu