Trwa ładowanie...

Fiskus ostrzega: "uwaga na fałszywe wiadomości"

Izba Administracji Skarbowej w Opolu ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, wzywającymi do spłaty zaległości. "Apelujemy o nieotwieranie".
Share
Cyberbezpieczeństwo. Opolski fiskus ostrzega przed fałszywymi SMS-ami.
Cyberbezpieczeństwo. Opolski fiskus ostrzega przed fałszywymi SMS-ami.Źródło: opolskie.kas.gov.pl, Fot: Krajowa Administracja Skarbowa
dpglod5

Do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach SMS. W treści widnieje informacja dotycząca możliwości polubownej spłaty w sprawie wszczętej egzekucji.

Czytaj też: PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami

"W dn. 10.10.19 zostaje wszczeta egzekucja skarbowa dotyczaca sprawy 72812/19 w kwocie 4.31 PLN. Istnieje mozliwosc polubownej splaty" - napisali oszuści w wiadomości (pisownia oryginalna). Izba Administracji Skarbowej w Opolu opublikowała zdjęcie takiej wiadomości.

dpglod5

Czytaj także: InPost wycofuje SMS-y do klientów. Wszystko przez oszustów

"Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów (systemów) Krajowej Administracji Skarbowej. Przypominamy, że komunikacja z klientem odbywa się za pośrednictwem usług Poczty Polskiej lub przez platformę ePuap" - ostrzega Izba Administracji Skarbowej w Opolu.

"Apelujemy o nieotwieranie linków z SMS-ów od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości" - dodano w komunikacie.

dpglod5

Obejrzyj: Nowa metoda oszustów. Uwaga na fałszywe 200 zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpglod5

Podziel się opinią

Share
dpglod5
dpglod5