Trwa ładowanie...

FlixBus z nowym kalendarzem kursów i propozycją dla osób, które chcą podróżować same

Na stronie FlixBus można już kupować bilety na podróże realizowane w kolejnych tygodniach.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

FlixBus z nowym kalendarzem kursów i propozycją dla osób, które chcą podróżować sameŹródło: Shutterstock.com
d4n7zpa

Klienci FlixBusa mogą już kupować bilety na kursy realizowane do 5 listopada. Kalendarz dotyczy wszystkich połączeń, także nowych, wprowadzonych w ostatnich miesiącach (np. Warszawa-Wrocław-Karpacz, Warszawa-Wrocław-Zgorzelec czy Warszawa-Rzeszów-Przemyśl). Bilety można kupować z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Dodatkowo, w dniach od 20 do 22 sierpnia trwa akcja promocyjna "Zbijamy piątkę", w ramach której bilety na połączenia krajowe na podróże od 27 sierpnia do 14 października można kupić już od 4,99 zł. Bilety w okazyjnej cenie dostępne są na stronie www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej. Promocja obejmuje przejazdy w ramach 10 linii z nowej siatki połączeńFlixBusa i uwzględnia ponad 100 relacji.

Oferta dla tych, którzy nie lubią obcych

d4n7zpa

FlixBus wprowadził też nowe rozwiązanie z myślą o pasażerach, którzy preferują podróże bez towarzystwa i nie chcą siedzieć obok żadnej innej osoby. Linia wprowadziła funkcję rezerwacji dodatkowego miejsca obok siebie. Wykupując dwa miejsca na jedno nazwisko, można mieć pewność, że nikt nie zajmie sąsiadującego fotela.

Zaintrygowało nas to, czy wprowadzenie nowej możliwości to rzeczywiście wyjście naprzeciwko potrzebom klientów czy jednak chwyt marketingowy. Jeszcze przed wprowadzeniem nowej funkcji pasażerowie, którzy z jakiegokolwiek powodu chcieli podróżować w czyimś sąsiedztwie, mogli po prostu kupić dwa bilety, podając przy tym wymyślone nazwisko (o ile w Polskim Busie obowiązywały bilety na okaziciela, FlixBus wymaga podania imienia, nazwiska i numeru telefonu każdej z podróżujących osób).

Emilia Górska z działu prasowego firmy wyjaśnia, że rezerwacja dwóch miejsc, w których jedno z zasady będzie puste, to lepsze rozwiązanie niż rezerwowanie dodatkowego miejsca dla fikcyjnego pasażera.

Podczas odprawy kierowca odznacza pasażerów z listy – jeśli na podróż nie stawi się jeden z dwójki pasażerów, bilet ten wraca do sprzedaży, więc na najbliższym przystanku jest szansa, że ktoś się dosiądzie.

d4n7zpa

A jak jest z cenami? Czy możemy liczyć, że "przewóz powietrza" będzie tańszy niż przejazd prawdziwego klienta? W biurze prasowym dowiadujemy się, że nie do końca.

- Drugi bilet jest w takiej samej cenie, co bilet podstawowy, natomiast płaci się tylko za rezerwację jednego z miejsc (przykładowo 2zł zamiast 4zł za dwa miejsca dla dwóch osób).

Emilia Górska zapewnia też, że o możliwość rezerwacji dwóch miejsc na jedno nazwisko prosili pasażerowie, więc firma zareagowała na ich potrzeby.

Aby zarezerwować dwa miejsca na przejazd w pojedynkę, należy wybrać opcję "Zarezerwuj dodatkowe miejsce" w oknie „Rezerwacja miejsc”.

Autokarem po całej Europie. Nowy przewoźnik

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4n7zpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n7zpa
d4n7zpa