Trwa ładowanie...
zakaz sprzedaży
03-11-2015 09:28

Francuska sieć hipermarketów nie ma w Rosji łatwego życia

Moskiewski sąd arbitrażowy nakazał sieci Auchan zawieszenie sprzedaży produktów na wagę - wynika z komunikatu Rospotriebnadzoru, rosyjskiej służby ochrony konsumentów.

Share
Francuska sieć hipermarketów nie ma w Rosji łatwego życiaFot: Fieldafar/Flickr (CC BY 3.0)
dqcrso3

Hipermarkety Auchan w Rosji aż do odwołania nie będą mogły oferować klientom produktów sprzedawanych luzem i na wagę - m.in. sypanych herbat, mrożonych niepaczkowanych owoców morza, półprzetworzonego mięsa, ciastek, cukierków, orzechów, bakalii i wyrobów garmażeryjnych.

Sąd Arbitrażowy Moskwy usankcjonował tym samym wyniki kontroli przeprowadzonej przez Rospotriebnadzor w sklepach Auchan w rosyjskiej stolicy w sierpniu i wrześniu tego roku. Nadzór konsumencki Rosji nałożył wówczas na francuską sieć karę w wysokości 25 mln rubli w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, dotyczącymi m.in. przechowywania produktów mięsnych, wykorzystywania mięsa z przekroczonymi terminami ważności do sporządzania potraw gotowych, a także nieprzestrzegania standardów higieny przez personel.

Auchan jest obecny na rosyjskim rynku od 2002 r. Na terytorium Federacji Rosyjskiej działa 88 hipermarketów pod szyldem tej sieci.

dqcrso3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqcrso3
dqcrso3