Futures - nieudana próba wzrostu

Kontrakt podczas poniedziałkowej sesji pozostał w strefie konsolidacji ograniczonej
od góry

12.11.2008 08:33

poziomem 1.950 pkt. i od dołu strefą 1.780-1.800 pkt. Notowania charakteryzowały się niską amplitudą wahań i ograniczoną aktywnością inwestorów. Sesja rozpoczęła się od 21 punktowej zwyżki. Kontrakt wyznaczył maksimum sesyjne na poziomie 1.898 pkt. Kolejne godziny to stopniowe obsuwanie się futures w dół przy niskim wolumenie obrotów. Ostatecznie na wykresie świecowym dziennym powstała świeca doji z górnym cieniem, która na tą chwilę sugeruje, że strona popytowa na tych poziomach cenowych ma trudności z kontynuacją odreagowania rozpoczętego 27 października br. z poziomu 1.471 pkt.

Poniedziałkowa przedświąteczna sesja odbyła się przy bardzo niskim wolumenie obrotów. Jedynie w końcówce dnia w okolicach poziomu 1.850 pkt. doszło do nieco większych wymian kontraktów. Wykres liczby otwartych pozycji zachowywał się zgodnie z tendencją obserwowaną na kontrakcie (LOPów przybywało podczas początkowej aprecjacji futures, natomiast spadkowej części sesji towarzyszył spadek LOPów). Taką tendencję można ocenić na korzyść strony popytowej. Na zakończenie dnia kontrakt notowany był 14 punktów powyżej indeksu WIG20.

Pierwsza w tym tygodniu sesja nie przyniosła zmian, jeśli chodzi o krótkoterminową sytuację na rynku terminowym. Kontrakt pozostał praktycznie w połowie strefy konsolidacji ograniczonej do dołu obszarem 1.780-1.800 pkt. Od góry większą aktywność strony podażowej w ostatnich dniach obserwowaliśmy nieco poniżej poziomu 1.950 pkt. W dniu dzisiejszym można spodziewać się spadku wartości naszego futures, przede wszystkim ze względu na pogorszenie nastrojów na świecie (w USA indeksy traciły na wartości zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek).

Wtorkowa sesja w USA charakteryzowała się dużą zmiennością nastrojów. Indeksy ostatecznie jednak straciły na wartości. Dzisiaj rano S&P futures notowany jest na plusach (+1,3%). W Tokio Nikkei traci -1,3%. Na rynku surowców we wtorek odnotowujemy spadek ceny ropy naftowej Brent o -5,0% do poziomu 55,8 USD za baryłkę (nowe minimum). Cena miedzi we wtorek spadła o -5,9%. Dzisiaj w USA nie będą publikowane istotne dane makro.

ING Securities

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/21120/ter121108.pdf )

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)