Trwa ładowanie...

Gang Słodziaków w Biedronce. Ile trzeba wydać na cały komplet?

Najpierw był Gang Świeżaków, później Słodziaków. Już po raz kolejny do Biedronki wraca szał na maskotki. Tradycyjnie, aby otrzymać pluszaka, trzeba zebrać określoną liczbę naklejek. Nie jest to tania zabawa, dlatego postanowiłam sprawdzić, ile trzeba wydać pieniędzy w różnych wariantach, aby dostać swojego Słodziaka.

Gang Słodziaków w Biedronce. Ile trzeba wydać na cały komplet?Źródło: WP/Biedronka, fot: Aleksandra Łukasiewicz
d1hzlxk
d1hzlxk

Tym razem jest to Gang Słodziaków w wydaniu "Magiczny Portal” - sieć Jeronimo Martins postanowiła dodać nowych bohaterów do znanych już nam wcześniej maskotek.

W nowej odsłonie Gangu Słodziaków do zebrania są 4 duże maskotki (Borsuk Bartek, Nietoperz Nikodem, Dzięcioł Dominik i Sarenka Hania) oraz 6 małych, tzw. juniorów (Lisek Lucuś, Pszczółka Pola, Nietoperz Nikoś, Dzięciołek Dominiczek, Sówka Zosia i Zajączek Zuzia). Dodatkowo możemy też dostać nową książkę opowiadającą o przygodach bohaterów - "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Cała promocja rusza 26 sierpnia 2019 r. i potrwa do 1 grudnia 2019 r. (punkty można zbierać do 17 listopada).

Nadal mam w pamięci te internetowe bitwy o naklejki i maskotki. Czy i teraz łokcie pójdą w ruch? Postanowiłam policzyć, ile trzeba wydać pieniędzy w poszczególnych wariantach. Powiem tak – poza kartą "Moja Biedronka” opłaca się kupować dużo warzyw i owoców.

WP/Biedronka
Źródło: WP/Biedronka, fot: Aleksandra Łukasiewicz

Powyżej mamy uproszczoną grafikę, przedstawiającą, ile minimum trzeba wydać. Jedną naklejkę dostaniemy za każde wydane 40 zł. Z kartą "Moja Biedronka" dostaniemy dodatkowo jeszcze jedną naklejkę. Jeżeli w naszych zakupach znajdzie się warzywo lub owoc, dostaniemy w sumie trzy naklejki.

Zobacz też: Wielka afera w Łebie. Wszystko przez… biedronkobusa

Aby dostać jedną maskotkę musimy, uzbierać 60 naklejek. Na Słodziaka juniora - 40. Na książkę - 15. Powyższe wyliczenia są kwotą minimalną, ponieważ wiadomo, że nikt nie planuje swoich zakupów co do grosza, aby zmieścić się w 40 zł. Dlatego, jeżeli chcemy bawić się w zbieranie punktów, musimy przygotować się na nieco większe wydatki.

d1hzlxk

Ile trzeba zapłacić za Gang Słodziaków?

Gdybyśmy chcieli zbierać naklejki bez żadnych ułatwień (typu karta promocyjna), na jedną maskotkę musielibyśmy wydać 2400 zł! A na cały komplet (4 Słodziaki + 6 Słodziaków juniorów + książka) - 11 800 zł! Szok! A wszystko po to, żeby "zachęcić" nas do założenia karty lojalnościowej.

Ale umówmy się, nikt zdeterminowany do zbierania zabawek nie robi tego bez karty "Moja Biedronka". W tym wypadku na jednego Słodziaka musielibyśmy wydać min. 1200 zł, a na cały komplet 5920 zł. Dalej są to kosmiczne pieniądze jak na zabawki, ale wygląda to już lepiej.

Dlatego warto jeść warzywa i owoce, bo gdy te znajdą się w naszym koszyku przy każdych zakupach, pierwszą maskotkę dostaniemy "tylko" za 800 zł, a pełen komplet za 3960 zł. Dodatkowo można wybierać produkty z oferty specjalnej, za które dostaniemy jeszcze jedną naklejkę.

d1hzlxk

Słodziaki z Chin

Co ciekawe, prawdopodobnie nielegalne "słodziaki" są też na tzw. "chińskim Allegro", czyli Aliexpress. Nie wiadomo kto je jednak sprzedaje, kto je wyprodukował i czy nie są to po prostu tanie podróbki. A trzeba pamiętać, że to produkty dla dzieci. Lepiej więc nie ryzykować.

aliexpress
Źródło: aliexpress, fot: Aliexpress

Będziecie więc zbierać naklejki? Na pewno jest to ciekawa propozycja dla osób, które i tak robią zakupy w Biedronce i zbierają punkty przy okazji. Jednak na pewno znowu w sieci będziemy mogli przeczytać kłótnie fanów maskotek oraz oferty wymiany różnych dóbr i usług na Słodziaki i/lub nalepki.

Jeżeli znajdziecie coś takiego - koniecznie podeślijcie mi na dziejesie.wp.pl!

d1hzlxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzlxk