Trwa ładowanie...
warszawa

GDDKiA ogłosiła przetarg na odcinek A2 na wschód od Warszawy

Mazowiecki oddział GDDKiA ogłosił w środę przetarg na przygotowanie projektu budowy autostrady A2 na wschód od Warszawy. Postępowanie dotyczy fragmentu trasy o długości 14,6 od węzła Lubelska do istniejącej autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Share
GDDKiA ogłosiła przetarg na odcinek A2 na wschód od Warszawy
Źródło: WP.PL, Fot: Janek Kaliński
d1c13gx

Jak poinformowała w komunikacie GDDKiA, wybrany w drodze przetargu wykonawca ma dostarczyć koncepcję programową, projekt budowlany i projekt wykonawczy.

Planowane lata realizacji inwestycji to 2016-2018. Fragment autostrady A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego powstanie w systemie "Projektuj i buduj" (PiB). Otrzymany od inwestora projekt budowlany będzie mógł zostać przez wykonawcę prac budowlanych zoptymalizowany zanim przystąpi on do robót budowlanych na jego podstawie.

d1c13gx

- Dostarczenie projektu budowlanego przyszłemu wykonawcy do ewentualnej optymalizacji przyspieszy i ułatwi realizację inwestycji przez wybrany podmiot, który będzie ją realizował w systemie PiB - podkreśliła GDDKiA.

Dyrekcja przekonuje, że gotowy projekt budowany na etapie przetargu pozwoli firmom ubiegającym się o kontrakt na przygotowanie lepszej oferty, co przełoży się na sprawniejszą realizacje kontraktu.

Autostrada będzie przedłużeniem planowanej trasy S2 na odcinku Puławska - Lubelska, czyli fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.

d1c13gx

Podziel się opinią

Share
d1c13gx
d1c13gx