Trwa ładowanie...
warszawa
18-12-2013 17:40

GDDKiA ogłosiła przetarg na odcinek A2 na wschód od Warszawy

Mazowiecki oddział GDDKiA ogłosił w środę przetarg na przygotowanie projektu budowy autostrady A2 na wschód od Warszawy. Postępowanie dotyczy fragmentu trasy o długości 14,6 od węzła Lubelska do istniejącej autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

GDDKiA ogłosiła przetarg na odcinek A2 na wschód od WarszawyŹródło: WP.PL, fot: Janek Kaliński
d134x7a
d134x7a

Jak poinformowała w komunikacie GDDKiA, wybrany w drodze przetargu wykonawca ma dostarczyć koncepcję programową, projekt budowlany i projekt wykonawczy.

Planowane lata realizacji inwestycji to 2016-2018. Fragment autostrady A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego powstanie w systemie "Projektuj i buduj" (PiB). Otrzymany od inwestora projekt budowlany będzie mógł zostać przez wykonawcę prac budowlanych zoptymalizowany zanim przystąpi on do robót budowlanych na jego podstawie.

- Dostarczenie projektu budowlanego przyszłemu wykonawcy do ewentualnej optymalizacji przyspieszy i ułatwi realizację inwestycji przez wybrany podmiot, który będzie ją realizował w systemie PiB - podkreśliła GDDKiA.

Dyrekcja przekonuje, że gotowy projekt budowany na etapie przetargu pozwoli firmom ubiegającym się o kontrakt na przygotowanie lepszej oferty, co przełoży się na sprawniejszą realizacje kontraktu.

Autostrada będzie przedłużeniem planowanej trasy S2 na odcinku Puławska - Lubelska, czyli fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.

d134x7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d134x7a