Trwa ładowanie...
podwykonawcy
26-02-2014 18:55

GDDKiA: Pierwsza wypłata dla podwykonawców DK 16 - w marcu

W marcu ma nastąpić pierwsza wypłata należności dla przedsiębiorców, którzy pracowali dla Alpine Bau przy rozbudowie drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich - zapowiedziała olsztyńska GDDKiA. Podwykonawcy tej inwestycji zgłosili wnioski na 7,9 mln zł.

GDDKiA: Pierwsza wypłata dla podwykonawców DK 16 - w marcuŹródło: WP.PL, fot: Janek Kaliński
d2k00km
d2k00km

Jak poinformował rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki, pierwsza wypłata należności, w kwocie ok. 121 tys. zł, planowana jest na marzec. Jak dodał, do GDDKiA wnioski o wypłatę 7,9 mln zł złożyło w sumie 55 przedsiębiorców współpracujących z Alpine Bau przy budowie krajowej "szesnastki".

- W trakcie rozpatrywania są 34 zgłoszenia na kwotę 4,7 mln zł. Odrzuconych zostało 21 wniosków na kwotę ok. 3,2 mln zł - poinformował rzecznik.

Firmy, które pracowały przy budowie dróg i nie otrzymały zapłaty, mogą zwracać się do GDDKiA, co umożliwia im specustawa z czerwca 2012 roku. Po zejściu z placu budowy - w połowie 2013 roku - wykonawcy drogi krajowej nr 16 Biskupiec-Borki Wielkie, GDDKiA od razu przejęła na siebie odpowiedzialność za wypłaty należności.

Wypłatę dotychczas utrudniało jednak to, że Alpine Bau ogłosiła upadłość w Austrii. Wtórne postępowanie upadłościowe wobec tej firmy wszczął Sąd Rejonowy w Poznaniu i 17 lutego 2014 roku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ukazało się obwieszczenie o ogłoszeniu upadłości.

Odcinek drogi krajowej nr 16 długości 8,2 km był jednym z kilku kontraktów realizowanych w Polsce przez Alpine Bau. Droga została dokończona przez innych wykonawców i udostępniona kierowcom pod koniec ub. roku.

d2k00km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k00km