Trwa ładowanie...
d3y89dk

Gigant tytoniowy żąda odszkodowań od rządu Australii

Philip Morris pozwał rząd Australii, w związku z planowanym nałożeniem na sprzedawców papierów obowiązku oferowania ich w identycznych, nieatrakcyjnych opakowaniach, ze zdjęciami osób dotkniętych chorobami wywoływanymi przez palenie - podała AP.
Share
Gigant tytoniowy żąda odszkodowań od rządu Australii
Źródło: AP
d3y89dk

Philip Morris pozwał rząd Australii, w związku z planowanym nałożeniem na sprzedawców papierosów obowiązku oferowania ich w identycznych, nieatrakcyjnych opakowaniach, ze zdjęciami osób dotkniętych chorobami wywoływanymi przez palenie - podała AP.

Kilka firm tytoniowych zagroziło Australii procesami sądowymi, ale Philip Morris uderzył pierwszy i zażądał odszkodowań. Pozew firmy otwiera trzy miesiące negocjacji, a jeśli nie dadzą one rezultatów, Philip Morris grozi arbitrażem.

Projekt nowej ustawy, który ma być przedstawiony w australijskim parlamencie w lipcu zakazywałby zamieszczania kolorowych obrazków, logo i tekstów promocyjnych na paczkach papierosów.

- Oczekujemy, że rekompensaty sięgną miliardów dolarów - powiedziała rzeczniczka koncernu Anne Edwards.

- Marki to nasze najcenniejsze aktywa. Taka decyzja oznaczałaby w praktyce konfiskatę naszej marki w Australii - dodała Edwards w rozmowie z AP.

- Nie damy się zastraszyć taktykom wielkich (koncernów) tytoniowych - odpowiedziała na groźby Philipa Morrisa premier Australii Julia Gillard.

d3y89dk

Podziel się opinią

Share
d3y89dk
d3y89dk