Trwa ładowanie...
d48w1z9
05-04-2017 16:47

Glapiński najpewniej nie będzie widział powodów do podwyżki stóp do końca 2018r.

Warszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrzeby zmieniania poziomu stóp procentowych do końca tego roku, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński. Zadeklarował, że on sam najprawdopodobniej nie będzie widział przesłanek do zmiany poziomu stóp do końca 2018 r.

d48w1z9

"Wszystkie dane na niebie i ziemi wskazują, że do końca tego roku stopy nie będą zmieniane, a co do przyszłego roku - analizujemy sytuację. [?] Zobaczymy w lipcu, jak będziemy mieli raport [o inflacji]. W przyszłym roku - zobaczymy, w szczególności w drugiej połowie" - powiedział Glapiński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

"Jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, to dla mnie to wygląda tak, że prawdopodobnie i w przyszłym roku nie będę widział przesłanek, ale mogę zostać przegłosowany" - dodał szef banku centralnego.

Podczas konferencji prasowej po marcowym posiedzeniu RPP Glapiński stwierdził, iż jeśli przewidywania zawarte w marcowej projekcji banku centralnego będą się sprawdzać, to nie będzie potrzeby podnoszenia stóp procentowym nie tylko w bieżącym, ale i w 2018 r.

(ISBnews)

d48w1z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48w1z9